Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen esélyeim vannak, hogy...

Milyen esélyeim vannak, hogy felvetelt nyerjek szerintetek?

Figyelt kérdés
Amelyik egyetemre jelentkeztem felvételi ponthatár átlagban 280 és 304 között van. Nekem jelenleg kb egy 328-335 pontom lesz, szerintetek igy milyenek az esélyeim? (Nem jós senki tudom, de kíváncsi vagyok ti mit gondoltok)

2019. jún. 7. 17:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném az egyetemre ebben az evben 105en jelentkeztek első helyen, és átlagban 75-80 embert vesznek fel.
2019. jún. 7. 17:03
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó esélyeid vannak, nem szokott egetrengetően emelkedni a ponthatár. Azt még elárulod, milyen szakról van szó?
2019. jún. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, 40-50 pontos emelkedésről még nem is hallottam.
2019. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy az ilyen alacsony ponthatáros szakokat sokan csak többedik helyre írják és ha felveszik őket az első helyükre, akkor ők kiesnek előled, tehát az sem olyan súlyos, hogy 30 emberrel több jelentkezik esetleg.
2019. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Huh, bocs, azt elnéztem, hogy első hely,..de szerintem akkor is van esély, mert biztosan lesznek, akik megcserélik majd a sorrendet júliusban az érettségi eredményeik miatt.
2019. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

Soha nem lehet tudni. BME-VIK Mérnökinfón pl egyik évről a másikra 20-szal több pont kellett.

De mivel egy alig 100 fős szakról van szó nálad ezért ott kétlem hogy ekkora változások lennének. Max abban az esetben ha annyira jól sikerültek az érettségik hogy minden oda jelentkező 400 pontokat hozott össze. Akkor még 400 is lehet a ponthatár probléma nélkül. Elvégre az érettségizők eredményeitől fog függeni mekkora lesz a ponthatár.

2019. jún. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!