Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem mentem el a szóbelire,...

Nem mentem el a szóbelire, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Pénteki napra emlékeztem, nem ellenőriztem a behívót csak a naptárba írtam fel, még mikor megkaptam az értesítőt és mára írtam. Aztán ma reggel, amikor néztem az értesítőt, vettem észre, hogy 06.06 és nem 06.07.

Mondanom sem kell, teljesen kiakadtam, pánikba zuhantam. Elgyászoltam az egész jövőmet, aztán ma délután anyának egy kollégája azt mondta, hogy keresni kellett volna még ma a bizottságot. Ez nekem eszembe sem jutott. Ez lehetséges? Én nem gondoltam, hogy van már bármi esélyem erre és megszakad a szívem, most, hogy elvileg még is lehetett volna talán. De így hogy nem is kerestem őket, így már azt sem éri meg?


Tudom, hogy nagyon hülye vagyok (így ezt nem kell kiemelnie senkinek), nincs szó erre. Nem tudom, miért nem néztem meg kétszer azt a behívót. Szerintem az történt, hogy az írásbeli is pénteken volt és ezért írhattam pénteki napra a szóbelit vagy csak figyelmetlenségből...


Ugye nincs már semmi esélyem így keresni a bizottságot? Kedden is emeltezek még egy másik tárgyból. Talán orvosi igazolásért vagy valami rendkívüli esemény miatt adnának még egy lehetőséget, de az emberi hülyeségért tuti nem :(



2019. jún. 7. 18:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
18%
Nem tud mit kezdeni az orvosi igazolással, mivel a vizsga már véget ért. A pótvizsgára koncentrálj most már. Igaza van itt annak aki azt írta hogy ilyen dátumot normális épeszű nem felejt el!
2019. jún. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
23%
Hát, énszerintem a te kedvedért nem fog összeülni már mégegyszer a bizottság; nem kezdik el megint szervezni, hogy "hú, te mikor nyaralsz, akkor neked mikor jó, melyik nap alkalmas, hogy levizsgáztassuk azt az egy gyereket?" Tehát nem tud már talán hozzád, vagy nem akar, vagy lehet, hogy van erre valami szabály is, hogy nincs második esély, szóval hogy összehívni mindenkit, összetrombitálni, mert hogy egy tanuló elnézte az időpontot. Sajnálom, én asszem, hogy már csak majd ősszel lesz a legközelebb lehetőséged levizsgázni, de lehetséges , hogy még meg tudod oldani, de szerintem sokkal valószínűbb, hogy ez elúszott. :S
2019. jún. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
33%
Mint fent is írta, kedden egy másik tárgyból emeltezik! Tehát esélytelen a dolog.
2019. jún. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
12%

Akkor készülj a másik

tárgyadra

2019. jún. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%

Próbálj meg orvosi igazolást keríteni, és még kedden keresd meg a kormányhivatalt, be tudnak osztani egy másik időpontra.

De ha nem jön össze, akkor se vedd halálosan komolyan, akkor majd ősszel javítasz, hosszú távon semmi jelentősége, hogy mikor szereztél érettségit, legfeljebb egy évet dolgozol, nem dőlt össze a világ.

2019. jún. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Esetleg még azt lehet, hogy ha csak ősszel tudod letenni azt a tárgyat, akkor keresztféléves képzésre jelentkezel az egyetemen, ami februárban indul. Igaz itt kevesebb a lehetőség, (mert főleg mesterképzéseket indítanak) és önköltséges helyek vannak csak.
2019. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%

Életed legfontosabb napját. xDDD

Nagyon nagyot nevettem. :D

Az érettségi semmit nem ér, egy szar, kell, mert egy papíralapú országba kell, mert már még a budipuculáshoz is az kell, de ennyi. Életed legfontosabb napja az lesz, ha megházasodsz, vagy ha gyermeked születik, nem egy ilyen társadalom által kreált fos, amivel semmire nem megy az ember.

Válasz a kérdésedre: Semmi baj, októberben majd megpróbálod.

2019. jún. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
20%

Kedves utolsó, nagyon sajátságos a látásmódod. AZ érettségi a művelt nyugati világban már vagy 200 éve egy elfogadott lépésszint, ami lehetővé teszi, hogy bejuss a felsőoktatásba, hogy lehessen olyan szakmád, ami több, mit a budipucolás, pl. fényképész, technikus, stb. Ha megugrod az érettségit, akkor esélyed van rá, hogy ne a tévé előtt atlétatrikóban sört vedelő igénytelen, mónikasót bámuló tömeg része legyél, hanem legyen az életednek valami értelme. Hogy a társadalom alján egyensúlyozva férjhez menj és gyereket szülj, az csak a primitív embereknek életcél. S nagyon valószínű, hogy azért állsz így a kérdéshez, mert még a közelébe sem kerültél annak, hogy leérettségizz. Mert szerinted az felesleges baromság, egy szar, egy papír. De az orvosodnak (aki majd kezel, ha terhes leszel), a tanárnak, (akik majd tanítja a gyermekedet), a mérnöknek, (aki megtervezi a mobiltelefonodat), hogy tudj mónikasót nézni, annak van.

Tényleg komolyan gondolod, hogy a tanulás felesleges? Remélem, tartalmas élet elé nézel :)

2019. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 18-as, nem a tanulás feleslegessègèt írtam le, meg kellene baràtkoznod az értő olvasás fogalmàval. Én arra akartam kilyukadni, hogy a felesleges dolgokat tanulni nem éri meg. Egyébként már leèrettsègiztem, és tanárnak készülök jelenleg, de nagyon sok ember nem akar tovább tanulni, csak akar egy jó szakmàt, amivel még jobban is kereshet, mint egy diplomàs akár, aztán megkapja egy munkahelyen, hogy "Érettségi???" és hoppà, mégsem lesz annyira piackèpes hiànyszakma, amit tanult. Ezért kènytelen lesz beülni ismètelten az iskolapadba és felesleges dolgokat megtanulni, mint például 28-ad fokú egyenlet kiszàmítàsa, vagy làbszag képlete(Én tényleg tanultam ilyet.).

Rendben van, hogy legyen érettségi, de akkor az az életre készítse a diàkokat, ne a felesleges dolgokat tanítsàk, amik soha nem fognak kelleni az élethez. Mondjuk Nekem más, nyilván fog majd kelleni, de azért gondolkodjunk el az olyanokon is akiket halàlra szivatnak a tanàrok egy matek kettesèrt, és mindvègig annyi a céljuk, hogy például autószerelők legyenek, amit valljuk be, hogy attól mèg nem lesz a társadalom legalja, mert szerelők, és egyéb szakmunkàsok nélkül összeomlana ez az egész kapitalista világ. Ajánlom is figyelmedben a "Milyen lenne az élet szakmunkàsok nélkül?" című videót Youtuben.

2019. jún. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!