Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem mentem el a szóbelire,...

Nem mentem el a szóbelire, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Pénteki napra emlékeztem, nem ellenőriztem a behívót csak a naptárba írtam fel, még mikor megkaptam az értesítőt és mára írtam. Aztán ma reggel, amikor néztem az értesítőt, vettem észre, hogy 06.06 és nem 06.07.

Mondanom sem kell, teljesen kiakadtam, pánikba zuhantam. Elgyászoltam az egész jövőmet, aztán ma délután anyának egy kollégája azt mondta, hogy keresni kellett volna még ma a bizottságot. Ez nekem eszembe sem jutott. Ez lehetséges? Én nem gondoltam, hogy van már bármi esélyem erre és megszakad a szívem, most, hogy elvileg még is lehetett volna talán. De így hogy nem is kerestem őket, így már azt sem éri meg?


Tudom, hogy nagyon hülye vagyok (így ezt nem kell kiemelnie senkinek), nincs szó erre. Nem tudom, miért nem néztem meg kétszer azt a behívót. Szerintem az történt, hogy az írásbeli is pénteken volt és ezért írhattam pénteki napra a szóbelit vagy csak figyelmetlenségből...


Ugye nincs már semmi esélyem így keresni a bizottságot? Kedden is emeltezek még egy másik tárgyból. Talán orvosi igazolásért vagy valami rendkívüli esemény miatt adnának még egy lehetőséget, de az emberi hülyeségért tuti nem :(



2019. jún. 7. 18:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%

Érettségiről van szó? Az durva hogy se osztálytárs, se osztályfőnök nem keresett hogy hol vagy. Ősszel lesznek pótvizsgák, bejelentkezel és semmi baj nem lesz, van ilyen hogy elfelejtünk dolgokat! Néha én is elnézem a napokat.


Semmi nincs veszve!

2019. jún. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Egyrészt, emelt érettségihez szerintem nincs köze az osztályfőnökhöz, másrészt már nem is gimis vagyok. De köszönöm, hogy írtál.

Egyébként tudom, hogy ősszel érettségizhetek, csak így lemaradok az egyetemről, amúgy más "baj" tényleg nincs, csak 1 évem így kiesik.

2019. jún. 7. 18:43
 3/19 A kérdező kommentje:
Tényleg nem írtam oda, hogy emelt érettségiről van szó, csak a kulcsszavakban van.
2019. jún. 7. 18:44
 4/19 anonim ***** válasza:
42%
Melyik tantárgy ?
2019. jún. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%

Értekezz a kollégáddal. https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Sürgősen menj le körzeti orvoshoz és kérj tőle igazolást hogy nagyon beteg voltál.

2019. jún. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
(2) Ha a vizsgázó a szóbeli vizsgáról felróható okból távol marad, vagy a vizsga helyszínéről engedély nélkül eltávozik, illetve a megkezdett vizsgát engedély nélkül nem fejezi be, azokból a vizsgatárgyakból, amelyekből nem tett szóbeli vizsgát, másik vizsgaidőszakban javítóvizsgát tehet.
2019. jún. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
3%

Figyelj, neked egyetemen semmi helyed! Ne vedd sértésnek, de ha életed legfontosabb dátumát nem tudtad rendesen megjegyezni, akkor hogy várhatjuk, hogy az egyetem elvégzése után nem követsz el újabb kapitális hibát, ami mondjuk gazdasági károkat okoz, vagy akár emberek eshetnek áldozatául?


Egy gyártósort tudok javasolni, ne vedd támadásnak, de egy ilyen hiba jobb helyeken megbocsáthatatlan és felvezetnék a lapodra, esélyed se lenne jobb egyetemre. Sajnos Magyarországon nincs ilyen lehetőség kiszűrni a dolgokat.


Az, hogy egy tanárnak, diáknak sem hiányoztál... ha jól tudom van azért riasztási lánc, keresik azt, aki nem megy el...

2019. jún. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Jóvanmá! Nem kell elásni szegényt. Látszik a magyar mentalitás. Vezessük le a feszültségünket idegen embereken. Te biztos szent voltál egész életben... Menj már gyártósorra.



Kérdező: most már csak hétfőn tudsz menni házi orvoshoz. Csúsztass oda neki egy borítékot, úgy biztos ad igazolást. Vagy pedig kamuzz neki valamit, de azt nem javaslom.

2019. jún. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%

8-as. Az élet kemény küzdelem! Semmit sem adnak ingyen! Ilyen hibák nem férnek bele! Főleg olyannál, aki elvileg intelligensnek tartja magát annyira, hogy egyetemre akar menni!


Amúgy hétfőn kötve hiszem, hogy orvoshoz megy, mert munkaszüneti nap van!

2019. jún. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
Akkor kedden
2019. jún. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!