Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért vannak sokan tévedésben...

Miért vannak sokan tévedésben a FOSZK-kal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Számos kérdés született a közelmúltban a kérdésbeli témakört illetően. Sokan tendálnak a felsőoktatásban meghírdetett FOSZK képzés felé. Ezzel alapvetően nem is lenne baj. Viszont a kérdésem arra vonatkozna, miért kell ezt azonosítani az egyetemi alapképzéssel?

Mert tény és való, hogy ez egy közhiedelmi tévhit. A FOSZK nem egyenlő az egyetemi alapképzéssel. Pusztán annyi történt, hogy egy-két OKJ-s képzést átcsoportosítottak a felsőoktatási intézményekhez.

A közelmúltban a legpikánsabb kérdések vetődtek fel még a kibocsájtott bizonyítvány méretére vonatkozóan is.

Egy-két egyetemen még megbotránkoztató az a valós tény is, hogy az egyetemi diplomaosztóval közösen történik ezen OKJ-s bizonyítványok kiosztása.

De hangsúlyozattan kiemelendő, hogy a foszk-ból származó OKJ-s bizonyítványok nem egyenlőek az egyetemi alapképzés diplomáival.


Mikor képes ezt a tényt végre már felfogni a sok tájékozatlan, jelentkező?



2019. jún. 8. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
És ez miért zavar téged? Ha tévedésben élnek hát hagy tegyék, az az ő dolguk.
2019. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Alapszakkal sőt mesterszakkal kapcsolatban is rengeteg a tévhit meg a hülye kérdés, nem értem miért pont a foszk böki a csőröd. Olyanok kérdeznek itt hülyeségeket az egyetemmel kapcsolatban akik írják hogy már van egy diplomájuk. Ez az oldal lényege hogy itt tudnak tájékozódni.
2019. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az alapprobléma, hogy sokan egy OKJ-s képzésnek megfelelő szintet hasonlítanak BSC alapképzéshez. Ez "böki a csőrömet". Mert a kettő nem egyenlő. Sem szakmailag, sem képzés vonatkozásában. Az a baj egyébként, hogy manapság sokmindent átneveznek. És a végén még el is hiszik hogy jó ez. Az ipari igények egyértelműen visszaigazolják, hogy a közelmultbeli döntések helytelenek.
2019. jún. 8. 21:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
"Az alapprobléma, hogy sokan egy OKJ-s képzésnek megfelelő szintet hasonlítanak BSC alapképzéshez." - Ki és hol? Időnként megkérdezik gimisek, hogy a foszk diplomát ad-e, le van írva hogy nem és le is van tudva. Senki nem hasonlítgatja össze őket, nem vesznek fel diplomás pozícióba OKJ-s papírral, a munkaerő piacon kb mindenki tudja hogy az OKJ és az alapszak nem egyenlő. Most komolyan az bosszant hogy néhány középiskolás nem olvasott még utána és nincs ezekkel tisztában?
2019. jún. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Eddig sose értettem mi az a foszk, most már megértettem. Köszi! :D
2019. jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon sokan nincsenek tisztában tök alapvető dolgokkal, amik a továbbtanulással vagy akár a jelentkezéssel kapcsolatosak, szóval ezen én sem akadnék fenn. Akit érdekel vagy akinek fontos az majd úgyis megtudja valahogyan, bár én soha nem értem, hogy miért nem képesek olvasni... Én 2 évvel ezelőtt érettségiztem és azóta csomóan kérdezgetnek (ismerősök, szüleim kollégái stb.) az érettségiről, jelentkezésről vagy éppen egyetemi dolgokkal kapcsolatban. Én segítek meg elmagyarázom, de egyszerűen nem fér a fejembe, hogy egyedül hogy nem képesek megkeresni és értelmezni valamit (nem csak a diákok, a szüleik sem). Én is találkoztam fura dolgokkal, ismeretlen fogalmakkal, bonyolultan megfogalmazott szövegekkel és nekem sem volt minden elsôre egyértelmű, de azért megoldottam. Kérdezzenek is nyugodtan, de ez, hogy egyeseknek mindent a szájába kell rágni vagy minden jött-ment mendemondát elhisznek ahelyett, hogy egy hiteles forrásban rákeresnének...nem értem. Amúgy nem foszkkal kapcsolatban mindig az a fura, hogy egyesek (ismerősöktől hallottam) szeretik nem tudom milyen pozitív dologként felfogni, ha mondjuk az alapképzésre nem jutnak be, csak a mellette megjelölt foszkra, mert valahogyan úgy képzelik el, hogy majd mindent elfogadnak nekik és ezzel kvázi kiváltják az első két évet és akkor ők a királyok, mert csak egy évet “szívnak” az alapképzésen....
2019. jún. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Elnézést, de a FOSZK-ot illetően Te is "tévedésben élsz", ugyanis egy FOSZK után megszerezhető végzettség nem OKJ-s szint, ugyanúgy, ahogyan nem is Bsc diploma.

Úgy mondanám, hogy valahol a kettőközött helyezkedik el. Egy FOSZK alapvetően két éves képzés, és ha megnézed a mintatantervét rengeteg tantárgy követelménye ugyanaz, mint az alapkézésen, nem véletlenül lehet sokkal több tárgyat elfogadtatni továbbtanulásnál, mint az OKJ-s végzettségből.


Arról nem beszélve, hogy miért fáj neked, hogy ezek az emberek ugyanolyan ünnepély keretein belül átvehessék a sikeres tanulmányaikért járó papírt? Lenézés helyett sokkal többet segít, ha az ilyen "tudatlan" középsikolásoknak megfelelő tisztelettel elmagyarázzuk, hogy melyik képzésen mit kapnak, hogy a jövőbeli terveiknek megfelelően el tudják dönteni, hol, milyen formában szeretnének tanulni.

2019. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Az utolsónak igaza van teljes mértékben.


Azt se felejtsük el, hogy nem mindenki elit gimibe jár, ahol 90%-os emelteket ír és nem mindenki rendelkezik olyan anyagi háttérrel, hogy a tandíját ki tudja fizetni. Nekik ez egy jó lehetőség, hogy belekóstoljanak egy adott szakba, hogy tetszik-e nekik egyáltalán.


és akkor most lehet mondani hogy le kell jól érettségizni meg ilyenek, de valljuk be a legtöbb közgazdász, jogász hallgató nem államin van (ezekből a képzésekből vannak a foszkok nagyrészt)


Arról nem is beszélve, hogy a foszk sem feltétlenül egyszerű, mert szrul van megcsinálva a tanrend és nagyon összesűrítik, hogy a három tanulós félév alatt az alapképzés kb 70-75 százalékát átvegyék.


Szóval azt mondom ne bíráljunk másokat. A végzettség csak egy papír és nem ez határozza meg egy ember értékeit, nem kell senkit lenézni.

2019. jún. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Komolyan a gyakorin vannak ilyen toxikus emberek.

Mennyire romlott lehet egy ilyen ember belsője.. fúj.

Szerencsére letiltásra került a fiókja, mert nem lehet neki írni :D


Komolyan az fáj valakinek, hogy másnak nem sikerült úgy az érettségije, de mégis van mód arra, hogy beülhessen az egyetemre, tanulhasson és eldönthesse, hogy szeretné-e folytatni alapszakon, mert akkor még javíthat az érettségin és belevághat.


Mást meg ez zavar.. külön ki is emeli, hogy OKJ-s bizonyítványt kap az, aki ezt elvégzi.

Nem, nem azt kap.

Ez sem nem OKJ, se nem alapszak. Ez FOSZK.


Sőt, az a FOSZK-os, aki már a 2. vagy 3. félévben gyakornokoskodik és mondjuk a 4. félévét is ugyanott tölti, az egy olyan alapszakos diplomással, akinek semmi gyakorlati tapasztalata nincsen(kivéve az egybefüggőt), előnyben lehet.

2019. júl. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van már egy diplomám, ami FOSZK képzésként is volt indítva anno, bár nem együtt volt a diplomaosztónk, de nem zavart volna, ha ott lettek volna.


"Pusztán annyi történt, hogy egy-két OKJ-s képzést átcsoportosítottak a felsőoktatási intézményekhez"

Ez igaz, de kihagynám a "pusztán" szót, mert ez a szerinted "aprócska" változtatás gyakorlati szinten rengeteg különbséget jelent az OKJ és a FOSZK között, mert közös óráink voltak a FOSZK-osokkal, ugyanolyan vizsgakövetelményekkel, csak nekik nem volt annyi tölteléktárgyuk, de a nagy "gyilkos" tárgyakon ők is ugyanúgy hullottak.



Elárulnád, hogy miért gond, ha ott vannak, mert nem értem a logikádat?


Te is csak egy rosszindulatú tuskó vagy, aki beképzelt a diplomájára és arra maszturbál, hogy elvenné mások örömét.

2019. aug. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!