Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskolába tudnék bekerülni?

Melyik iskolába tudnék bekerülni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 8.as vagyok és egy hatosztályos gimnáziumba járok, viszont költözés miatt iskolát kell váltanom. Mivel gimnáziumba járok, nem írtam felvételit. Szerintetek milyen Budapesti iskolába vennének át? Az átlagom 5.0 egy viszonylag jobb/erősebb gimnáziumban, 6.ban engem vettek fel elsőként és idén megnyertem egy regionális matek versenyt. Nem szeretnék nagyon erős gimibe járni, de azért színvonalasabba. A Madáchot nézegettem, szerintetek van esély arra, hogy felvegyenek oda felvételi nélkül? Valamint szerintetek nem fognak a leendő oszttársaim utálni, amiért én felvételi nélkül kerültem be?

2019. jún. 9. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is senkinek nem kell tudni hogy írtál e vagy nem ha ez téged zavar nem fogjak elmondani nekik ha átvesznek de mivel jogosan fog ez megtörténni akkor senki nem lesz az. Az átvétellel kapcsolatban biztos íratnak veled valamit ott az iskolában hogy megbizonyosodjanak arról hogy alkalmas vagy oda. Altalaban szóbeli beszélgetés is szokott lenni. Szoval neked is lesz valami felvételi. Már most jelezzetek a sulinak mert ha nem történik meg idoben tudjatok keresni mast.
2019. jún. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szüleid felhívják a neked tetsző iskolák titkárságát és ott kapsz majd pontos választ a kérdéseidre. A Madách ha jól tudom 4 évfolyamos gimi (lehet hogy tévedek) így a leendő kilencedik osztály fullra fel van töltve így egy picit kisebb az esélyed. Persze próbálkozni lehet (egy telefont mindenképpen megér).

Miért nem a hatosztályos gimik között nézelődsz a leendő lakóhelyed közelében?

2019. jún. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hívjátok fel az igazgatòt ès kérdezzétek meg, hogy àt vennének e. A kitűnő átlagot és a matek versenyt mindenképp hangsúlyozzátok ki már az első beszèlgetèsnèl, az erős gimik szeretik maguk között tudni a jò képességű diákokat. Az idegennyelv hogy megy? A Madáchban a jövendő 9-seknek is elvárás az angol vagy a nèmet minimális ismerete, abbòl biztos lesz felmérés. Az igazgató jò fej, nem kell tőle tartanod, csak az a kérdés, hogy van e hely, de szerintem ilyen eredménnyel van esélyed. Sok sikert! :)
2019. jún. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!