Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE kollégiumaiba hogyan...

PTE kollégiumaiba hogyan történik a pontszámítás? (elsőéveseknek)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A PTE-BTK-re jelentkeztem, szeptemberben kezdem az egyetemet. Az érdekelne, hogy a kollégiumokba hogyan számolják a pontokat az elsőéves hallgatóknak? Az érettségi pontjaimat hogy viszem át, mennyi szokott a határ lenni egy-egy kollégiumba?

Nagyon megköszönném a segítséget!



#kollégium #PTE #PTE kollégium #kollgéiumi felvétel
2019. jún. 13. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

Számolnak tanulmányi pontot, ami a felvételi pontszámodból származik. Számolnak szociális pontszámokat (külön be kell jelölni, hogy ezt is kéred és ki kell majd tölteni, illetve dokumentumokkal igazolni), ide tartoznak olyan dolgok mint pl. egy főre jutó kereset, családi háttér (pl. elvált szülők, elhunyt szülő, beteg testvér, iskolás testvér stb.), a saját egészségügyi állapotod (pl. tartós betegségek költségei, fogyatékosság stb.), távolság a képzés helyétől. Most hirtelen ennyi jutott eszembe... Nekem nagyon az van a memóriámban, hogy a tanulmányi pontok csak abban játszanak szerepet, hogy melyik koliban kerülsz elhelyezésre.

Most a felsőbb éveseknek van a felvételije, de ha gondolod olvasgathatod ezt is : [link]

2019. jún. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Azt nem tudod esetleg, hogy hogyan számítják pontosan a pontokat (mit mennyivel osztanak-szoroznak-adnak össze) ? Vagy hol tudnám megnézni ezt, ill. hogy mennyi a határ egy-egy koleszba?

De már így is sokat segítettél! :)

(tatabányai vagyok ~400 pont körüli érettségivel, de a szociális helyzetemmel semmi gond, és picit aggódok, hogy nem kerülök be.)

2019. jún. 14. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!