Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme egyszerre, párhuza...

Ozoli99 kérdése:

Van értelme egyszerre, párhuzamosan végezni a BME mérnökinformatikus és az ELTE programtervező informatikus képzéseit?

Figyelt kérdés

Idén felvételizem, és a BME-t jelöltem meg első helyen. A napokban láttam egy cikket arról, hogy lehet egyszerre két képzést is csinálni állami ösztöndíjjal, úgyhogy elkezdtem kombinálni, és a fenti gondolat jutott eszembe. Nem vagyok még jártas az informatika világában, ezért szeretném kérni a segítségeteket.

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. jún. 13. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy jártas az informatika világába es egyszerre ket egyetemet akarsz vinni? Az szép...:D Mit gondolsz, hogyan fogod összekombinalni az oraidat,hogy be tudj jarni mindket suliba? Vagy a vizsgaidat? Tanulás részéről meg ne is beszeljunk, igy is vert izzadnak szerintem vizsgaidoszakban mindketton. Szerintem önmagában is eleg kemeny lenne mindkettő, bármelyiket is valasztod. Felejtsd el ezt az ötletet,ez egy baromság. Egyebkent szerintem max úgy tudnál kettőre jarni,ha jovore ujra felveteliznel es egy ev csuszassal kezdened meg a masikat jovo szeptemberben. Egyszerre kettőre nem tudom,hogy be lehet-e iratkozni, akkor semmi értelme a sorrendnek.
2019. jún. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
+ a vege mindketton fizetős lenne mert elfogynak a feleveid es még akkor ott van az esetleges csúszás lehetősége, amivel ugyanugy szamolni kell.
2019. jún. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Feltéve, hogy nagyon jók a matematikai/logikai alapok, tegyük fel hogy nem okoz majd gondot a számonkérésekre való készülés. Csatlakoznék az előttem szólóhoz, az órák ütközése miatt szinte biztos hogy nem lenne meg már az aláírás se a névsoros órákból. A BME-n ez főképp a gyakorlatokat, laborokat jelenti, ugyanakkor a fizika előadáson is van jelenléti ív. Ezek kb. az órarend felét teszik ki. Illetve a zárthelyik is könnyen ütközhetnek egymással, így nehéz lesz a két órarendet összehozni. Ugyanakkor visszatérve a feltevésemhez, ha valóban nincs sok programozási tapasztalatod, nagyon sok időt kell majd belefektetni. Nem véletlenül 7kredit első félévben a prog1! Tehát szerintem nincs értelme, inkább válassz ezek közül egyet, és azt alaposan, idődet nem sajnálva, végigvinni!
2019. jún. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Én ismerek embert, aki egyszerre csinálta mindkettőt, és nem volt neki nagy kíhivás, viszont egy átlagos embernek az egyik is sok.

Kedvezményes órarendet nem kapsz, és az első félévben be kell járni, szóval könnyen lehet, hogy azért buksz valamit, mert nem tudsz ott lenni.

Ha nem azért csinálod, mert tudod, hogy ha csak az egyik lenne, akkor túl könnyű lenne és unnád, akkor nem érdemes ezzel kísérletezni.

2019. jún. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minek tennéd? Még külön sincs értelme a kettőt egymás után elvégezni, nem hogy egyszerre.
2019. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme, és ahogy többen is leírták, fizikailag is a lehetetlennel határos.


Szerintem kezdd el a mérnökinfót, ott több területre lesz rálátásod, ha pedig kevesled a matekot/algoritmuselméletet, akkor az első év után megpróbálhatsz átmenni az ELTE-re, felvehetsz matekos tárgyakat vagy másod-harmadévtől párhuzamosan elkezdhetsz egy matematika BSc-t.

2019. jún. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az év vicce.
2019. jún. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem iratkozhatsz be 2 helyre, ez biztos. 1 év csúszással elkezdhetsz egy újabb egyetemi kurzust. Ha levelezőn végeznéd el az egyiket (tehát nem nappalin) talán lenne esélyed arra, hogy megoldd az órarendet.

Ami fontos, hogy ha mindkettőt elvégzed (évismétlés nélkül) akkor 6 évet, azaz 12 félévet használsz el. Az állam nem fizet többet ennél, ha nem akarsz önköltséges lenni. És ez azért fontos, mert a mesterképzés többet ér, mint ez a 2 alapképzés együtt. Ráadásul nincs is óriási különbség a kettő közt.

2019. júl. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minek tanulsz két helyen is infot.😂😂😂
2020. máj. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!