Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csinál egy villamosmérnök?...

Mit csinál egy villamosmérnök? Ugye nem egy szobába ül egy gép előtt, mert az kva unalmas.

Figyelt kérdés
2019. jún. 15. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Attól függ. Aki csak tervez, az igen, egy irodában ül egész nap a gép előtt. De ha neked ez nem jön be, akkor sok más lehetőséged van: gyárak, közlekedés, távközlés, közmű szolgáltató, kutatóközpontok, stb.
2019. jún. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt párom ezzel a végzettséggel egy ipari automatizálással foglalkozó cégnél helyezkedett el. Ő például nagyon sokat utazik országon belül, de bárhova is megy, mindig csak a gép előtt ül, sokszor még hétvégén, itthon is, ha valami elromlott egy gyárban.

De ez csak egy opció, máshova is el tudsz vele helyezkedni.

2019. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Miért, mire számítasz? Hogy odamész valahova és vezeted az áramot vagy mi?
2019. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
#3 Ez jo :DD Kérdező mit gondolsz tervezni hogyan lehet? Séta közben vagy az autó muszerfalan?
2019. jún. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Ha rühelled a gép előtti ülést, akkor tanulj villanyszerelőnek.

Hallottam már olyanról is, aki informatika irányában akar továbbtanulni, de nem akar gép előtt poshadni egész életében. Neki akkor csak a hardware marad, a gép összerakás/szerelés meg esetleg a hálózat telepítés, de ott is le kell ülni néha..

2019. jún. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Pedig kb erről van szó.


Pl hálózat építés/tervezés.

Megtervezel egy hálózatot számítógépen pl Tinával (pl egy erősítő alapkapcsolás), majd összerakod breadboardon, tápegység, oszcilloszkóp használatával.


Ha ez neked unalmas, ne menj villamosmérnöknek.

2019. jún. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én jelenleg szakmai gyakon vagyok PLC-programozó, de rálátok a többiekre. Általában a gép előtt ülünk, de van műhely, mérünk, szerelünk, és járunk ki javítani (szoftver + hardver), illetve mérni (generátort, trafót). Persze én csak besegítek, csavarozok, programozok. De la rugalmas a munkaidő a lényeg, h legyen meg a projekt rád osztott része időre. Nincs az a szigor, mint anno a suliban. Ha szünetet akarok lemegyek iszom, WC-zek, kiülök a teraszra, beszélgetek. Ez alapvetően egy erősáramú cég, de programozni itt is kell.
2019. jún. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!