Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom feldolgozni azt hogy nem birom letenni az érettségit?

Figyelt kérdés
Mivel sajnos hülye vagyok hozzà. Sajnos estiben belekezdtem és elrugdostak a vizsgàkra mert nekik az volt az érdekük. De a vizsgàn csak a felét sikerült letenni. Legnehezebbek nem sikerültek. Nem is értem hogy gondoltam mivel vilàg életemben pocsék tanuló voltam szóval nem csoda hogy nincs meg. Volt egy középiskola ahova csak romàk jàrtak és ott mindenkinek sikerült àllitólag bele is nyúltak a dolgokba de olyan hülye voltam mire oda jutottam hogy megkérdezem vizsgàzhatok e ott bezàrtàk a sulit. Mert én barom halogattam hogy megkerdezem pedig ott lehet nekem is sikerült volna ha igazak voltak a hirek. Normàlis suliban szerintem nem sok esélyem lenne. Ennyi ésszel. Hogy lehet ezt feldolgozni?? Hogy hiàba van okj-m mivel az nem középsuliból szàrmazik ezért a munkahelyek 8 osztàlyosként tekintenek ràm. Vagy hogy lehet ezt lerakni?? Annyira nehéz. 8 évvel ezelött fiatalon nem sikerült most hogy sikerülne?? Pedig tanultam de semmi nem maradt meg.

2019. jún. 16. 07:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Igazàból nem is érdekelne ha nem mindenhol azt kapnàm a képembe hogy egy 8 àltalànost végzett tanulatlan alak vagyok.
2019. jún. 16. 07:55
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem diploma a legmagasabb papírom, de a páromnak és a családomnak sincs érettségije. Egyáltalán nem gáz.

Persze jó ha van, de rengeteg szakma kitanulhatò érettségi nélkül is!

Szóval lehet jó munkád még, ne aggódj.

És nem 8 általános lesz a legmagasabb végzettséged, hanem a szakmàd.

Egyébként ha újra megpròbàlod, akkor én azt ajánlom, hogy szedd le a korábbi évek feladatait és gyakorolj sokat.

Magyarból pl döntsd el előre mit fogsz választani és arra készülj fel, nézd meg milyen szempontok vannak, mire kapsz pontot, hogy kell kinéznie. Szerintem a novella elemzés a legegyszerűbb.

A többi meg szövegértés.

Töriből tanuld meg használni az atlaszt és a főbb témàkat tudd.

Matekból gyakorlás kérdése, a néhány pontosok könnyűek és egy kaptafàra épülnek, ha megtanulod menni fog.

A nyelv is teljesíthető és gyakorlás kérdése.

Szóbelin meg középszinten adottak a tételek, meg lehet tanulni már.

Szerintem ha odateszed magad, meg lesz az!

2019. jún. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2# vagyok, matekból a fuggvenytablat kihagytam, ha megtanulod használni, fél siker.
2019. jún. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia, melyikből buktál?
2019. jún. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Magyar, matek. És köszi az eddigi vàlaszokat.
2019. jún. 16. 08:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem gond az... mész, kitanulsz valami szakmát és elmész vállalkozónak! Közben meg próbálkozhatsz, ha annyira fontosnak érzed az érettségit.


Sőt, a magyar jogszabályok szerint lehetsz akár polgármester, vagy miniszterelnök is, hiszen NINCS iskolázottsághoz kötve a dolog!

2019. jún. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, neked 12 osztályod van. Ez a végzettséged meg a szakmád.

Matek: Használd a függvénytáblázatot. Alap dolgokat kérdeznek. Gondolkodj logikusan! Ahhoz, hogy átmenj, nem kell ismerned a differenciál- és integrálszámítást, sőt, a trigonometriát sem.

Magyar: Szövegértés és íráskészség. Ennyi. Elolvasni egy szöveget, aztán elemezni egyet.

2019. jún. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az a gáz, hogy kiemelted,a régi sulidba csak romák jártak......
2019. jún. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat. Az nem az én sulim volt. Csak mondtàk hogy mindenki àtmegy mert csalnak. Aztàn azt be is zàrtàk.
2019. jún. 16. 12:01
 10/11 A kérdező kommentje:
Abba a suliba én sose jàrtam de szivesen vizsgàztam volna ott.
2019. jún. 16. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!