Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy befogják vezetni...

Igaz, hogy befogják vezetni azt, hogy orvosira az emelt bioszon kívül kémiából/fizikából is emelt szinten kell érettségizni?

Figyelt kérdés
Ha ez így van akkor megszívtam szerintem, mert faktnak bioszt és angolt vettem fel, kémiából csak középszinten tervezem az érettségit.
2010. júl. 8. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Kíváncsi vagyok én is, de szerintem még nem. Még csak most vezették be az egy emeltet, szerintem nem sietik el ennyire. De majd vki megerősít vagy megcáfol.


Viszont nem értem miért angol faktot vettél fel kémia helyett:D Középszintűhöz is jó, ha több órád van, mert annál jobban fog sikerülni. Ráadásul a kémia nagyon szívatós az egyetemen is:D

Szerintem simán átkérheted magad a másik faktra még, nem?

2010. júl. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Nekem egyik oszitársam jelentkezett orvosira. Azt mondta, emelt kémia és biosz, és közép fizika volt a követelmény. Meg nyelvvizsga.
2010. júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már májusban el kellett dönteni, hogy miből akarok emeltre járni, adtak is egy lapot, arra kellett írni a vonalra a tantárgyakat, szerintem sajnos már nem lehet megváltoztatni.
2010. júl. 8. 22:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Második: Ezt kicsit rosszul tudod. Biológia és fizika vagy kémia a felvételi tárgy, egy emelt szinten. Nyelvvizsga meg nem követelmény...


Kérdező: Ez csak fakt. Simán odamész az osztályfőnöködhöz és megkérded. Sztem simán át fognak pakolni. De ha mégsem, akkor egyedül is simán fel lehet készülni.

2010. júl. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy engedik, hogy átmenj más faktra. Ha nem elég az, hogy beszélsz az o.f-vel, akkor írsz egy kérvényt, amiben beleírod indoklásnak, hogy orvosira szeretnél jelentkezni.

Egyébként nem hinném, hogy két emelt lenne a kötelező.

2010. júl. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! Holnap beszélek Ofővel. Egyébként ha angol helyett biosz mellé a kémiát veszem fel, attól tartok nem fog jól menni az emelt kémia. Sok mindent nem értek és félek, hogy nem fog majd menni az érettségi, viszont tényleg jobb lenne abból a szempontból, hogy talán nem indulok majd akkora hátrányból egyetemen.
2010. júl. 9. 00:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy felveszed a kémia faktot, nem muszáj belőle emeltezned! Bőven hozzájárul a középszinted sikerességéhez is, és könnyebben veszed majd az egyetemi kémiát. De érettségizni nyugodtan mehetsz középre, ha akkor még elég lesz.
2010. júl. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!