Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes fizikával...

Szerintetek érdemes fizikával orvosira menni? (bioszból fizikábol akarok érettségizni)

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azzal mentem. Előnyöm szerintem nem sok származott belőle:D Kémiával mindenképp jobban jár az ember. De azért így is túléltem a kémiát, és nem is rossz jeggyel:)

Én azért választottam a fizikát, mert egyrészt utáltam a kémiát, másrészt szar volt a fakos tanár belőle. Fizikából meg nagyon jó tanárom volt:) És a bejutás volt az első...:)

De ha a kémia is jól megy, akkor azzal szerintem jobban jársz.

2010. dec. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az a baj hogy én is utálom a kémiát..
2010. dec. 20. 19:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is fizikával mentem, ha visszacsinálhatnám, kémiából mennék, ráadásul emelttel. Most eléggé szenvedek a kémiával...Amennyi fizika meg van, azt bárki meg tudja tanulni, nem kell hozzá érettségi. Én is a bejutás miatt mentem fizikával, ez meg is lett, meg oké, de benn is kell maradni....:D ahhoz meg inkább a kémia kellene...:D
2010. dec. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
már fél éve fizika fakton vagyok most mit csináljak?? átmenjek kémiára? nagyon nemtom mit kellene tennem...
2010. dec. 20. 20:13
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Második vagyok, azért nem kell halálra rémülni. Maradhatsz fizika fakton nyugodtan, ha azzal szerinted könnyebben bejutsz. Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy kémiával könnyebb az életed az egyetemen. De ha amúgy azért tanulod a kémiát, szóval van valami fogalmad róla, meg lehet csinálni úgyis a vizsgákat meg az ilyeneket, de azért jobban meg fogsz vele küzdeni. Ha már egyszer fizikára készültél, csináld úgy. Annak sincs értelme, ha mindkét tárgyba így "belekapsz", aztán egyiket se tanulod meg rendesen. Meg vannak a csoportomban, akik emelt fizikával jöttek, és ők is meg tudnak csinálni mindent, csak többet ülnek a kémia könyv felett:)
2010. dec. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
de milyen nehéz az egyetemi kémia és fizika, és hány évig tart?
2010. dec. 22. 17:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a SOTE-set tudom elmondani, első félévben itt konkrétan a fizika kötelezően választható tárgy, szóval nem muszáj felvenned, orvosi fizika alapjai néven fut, tulajdonképpen középszintű gimis anyag, némi kis extra kiegészítéssel, 2 v 3 kredites tárgy, vizsga nincs belőle. Míg a kémia, orvosi kémia néven fut, 6 kredites (!!), kötelező tárgy, piszkosul keményen kérik számon a vizsgán, erre fog épülni a következő 2 félévben a biokémia nevű tantárgy, amiből van szigorlat is, a fizikára pedig a Biofizika épül, de csak egy nagyon minimálisan, mert sok köze nem lesz hozzá.
2010. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én nyilatkozok a szegediről:)

Egy év orvosi kémia, aztán egy év biokémia.

Egy év orvosi fizika.

2010. dec. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
de ha elfogadják felvételi tárgynak a fizikát akkor csak hasznát veszem majd a fizika érettséginek nem?
2010. dec. 25. 13:52
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A biosz is felvételi tárgy az állatokkal meg a növényekkel, melyekről egy szót sem fogsz tanulni...:D de valamiből felvételezni kell. Úgyis fizikával fogsz menni, szóval mind1 igazából, lesz haszna, de a kémiának több van. Jóval. Ennyi.
2010. dec. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!