Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek szóbeli irodalom...

Szerintetek szóbeli irodalom érettségire mennyi értelme van egy verselemzés bemagolásának?

Figyelt kérdés

Én megtanulom a költők életét, az irodalomban elfoglalt helyüket, de a verselemzés bemagolásának semmi értelmét nem látom. Azokat átolvasom és végiggondolom

Szerintetek jó ez a technika? :)



2019. jún. 19. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Bemagolni tényleg nem kell. Tudd, hogy miről szól a vers, a felkészülési idő alatt írhatsz magadnak jegyzetet, hogy a fontosabb gondolatokat leírd a tétel alapján.
2019. jún. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor jó. :)

Mert nem értem a többieket, hogy miért pazarolnak el annyi időt egy költőn, mikor a verselemzést nem lehet / szükségszerű begamolni.

2019. jún. 19. 14:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem az életét nem kell igazából tudni. Én Ady szerelmi költészetét húztam és annyit mondtam el, hogy mikor született, szimbolizmus és újítások jellemzők rá, a szerelmeiről pár szót, illetve felsoroltam 3 verseskötetének a címét. És nem kérdeztek vissza, szóval szerintem nem is kellett több. Persze inkább tanuld meg, ha nálatok jellemző, hogy kérdezik az életrajzot és biztosra akarsz menni.


Hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak, bemagolni szerintem sincs értelme, én átolvastam az elemzéseket, hogy tudjam mire kell figyelni egy adott versnél, megjegyeztem pár kulcsszót és kész.

2019. jún. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sokat ér; készülnék inkább helyette másra.
2019. jún. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jól látod.
2019. jún. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Laylah ***** válasza:
3., Ady szerelmi költészete még mindig tétel? :D 2008-ban érettségin én is ezt húztam, nagyon nagy szerencsém volt vele és feloldotta bennem a feszültséget a nap további részére (magyar volt az első szóbali tárgyam a vizsganapon). Azért volt vele szerencsém, mert az évközi 2-3 alkalommal, mikor kidolgozott tételekből feleltünk vagy írtunk dolgozatot, akkor is minden alkalommal ezt a tételt kaptam. :D Elnevettem magam a bizottság előtt, mikor megláttam a kihúzott Ady-tételt, ijedten néztek rám, hogy talán húznék másikat? Mondtam nekik, eszemben sincs, tökéletes ez.
2019. júl. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Amúgy sikeres lett a magyar 😄

Irodalom: Mikszáh novellái (Tót atyafiak, Jó palócok)

Nyelvtan: kommunikáció 😄 (hál' Istennek nem intertextualitás 😣)

2019. júl. 10. 20:08
 8/8 Laylah ***** válasza:
100%
Nyelvtanból már nem tudom, mit húztam, de azzal meg olyan szempontból volt szerencsém, hogy pont mielőtt bementem, előtte azt a részt néztük át barátnőmmel, jót tett az ismétlés, mert teljesen kiment a fejemből. :)
2019. júl. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!