Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbeli érettségin 0 pontot...

Szóbeli érettségin 0 pontot kapok?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A napokban fogok szóbelizni és nagyon nem mennek a tételek.

Az írásbelim viszonylag jó lett, 3 db 4es, 1db 3as és egy 2es lett.

Aggódok, túl sok az anyag, nem megy bele a fejembe, mi van ha egy pontot se kapok? Megbukhatok? Számítgattam, mennyi pontom van most, mennyi kell 100-bol és 150ből, de nem vagyok bennük biztos, és úgy tuti nem működik hogy csak az írásbelimből vannak pontok...



2019. jún. 22. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nem megy a tétel amit húztál, akkor huzatnak másikat, viszont ha jól tudom, ott már feleződik a szóbelin elérhető maximális pont. Megbuktatni csak akkor fognak, ha sehogyse meg a dolog. Általában a bizottságnak is az a célja, hogy mindenki átmenjen. De azért tanulj.
2019. jún. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Legalább 12%-ot el kell érned a szóbelin, ha nem éred el, akkor egyszer póttételt húzatnak. Irodalomból, ha nagy vonalakban ismered a művet, vagy az írót, költött, amiről a tétel szól akkor már biztos átengednek, idegennyelvből ha megtudsz szólalni, akkor a tanár "kihúzza belőled" a kettest, történelemből pedig ha a kapott forrásokat elolvasod, és a belefűzöd a feleletedbe, akkor már csak a forrás használatra jár annyi pont, hogy meglegyen egy kettes.
2019. jún. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Így van, ha a szóbelin nincs meg a 12%, akkor bukta az írásbeli is...
2019. jún. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Azért ezeket az írásbeliket se nevezném közel se jónak..
2019. jún. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, most kicsit megnyugodtam. Az írásbeli miatt is ennyire izgultam, remélem ez is menni fog és csak "ráizgulási pánikroham" az egész.
2019. jún. 22. 18:25
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Hát 0 pontot nehez osszeszedni max akkor ha nem birsz egy ertelmes mondatot se mondani, de akkor eleg hulye kell legyel mert van segitseg is! Én tegnap kaptam meg a bizit és csütörtökön érettségiztem, nagyon sokat tanultam de nagyon keveset használtam fel, mert sok segitseg volt, törit irtam egyedul fejből mert a forrás nem volt valami jó , irodalomhoz egy két gondolat volt fejből többi az atlaszból, nyelvtan is a könyvből, angolbol nem tanultam csak 3 tételt meg de nem azt huztam par mondatot elmondtam kaptam 16 pontot
2019. jún. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, 0 pontot csak akkor fogsz kapni ha szinte meg sem szólalsz. Lesznek segítségek. Töribol atlasz és források, magyarból a művek is ott lesznek amiről beszélned kell. A nyelv lehet egy kicsit húzósabb ha nehezen megy, de ott meg az a lényeg hogy beszélj folyamatosan. Értsd meg a kérdést, és legvégső esetben, ha csak a témához kapcsolódó szavakat mondasz egymás után, már arra is jár pont.


Én is most fogok menni szóbelire, de már voltam előre hozotton és az emeltek is lementek, úgyhogy van egy kis tapasztalatom.

Próbálj magabiztosnak látszani. Ha még bizonytalan is vagy, ez ne látszódjon rajtad. Az előadásmód is sokat tud javítani egy még nem is olyan jó feleleten. Ha elakadsz ne törődj sokat vele, menj tovább.

És lehet hogy most úgy érzed hogy nem tudsz semmit, de mikor leulsz kidolgozni, olyan dolgok fognak az eszedbe jutni, amikről nem is tudtad hogy tudod.


Szóval menni fog az, csak ne izgulj, sok sikert :D.

2019. jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

"ha csak a témához kapcsolódó szavakat mondasz egymás után, már arra is jár pont"

Ez mondjuk nem így van igaziból, de azért jól hangzik. :)

[link]

(Ez - a linkből látszik, hogy - 2013-as, de azóta is ugyanígy van az értékelés, nem változott 2017-ben sem.)

2019. jún. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!