Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire lesz kevesebb jelentk...

Mennyire lesz kevesebb jelentkező egyetemre 2020-ban mint az előző években?

Figyelt kérdés
A szigorításnak köszönhetően könnyebb lesz bekerülni egyetemre akinek minden feltétel adott?

2019. jún. 22. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem csökken a jelentkezők száma, de jóval megnő a 2-3 emelteseké (az okos diákok között szétválasztódnak az ötösök, meg a hihetetlen okos különleges ötösök), szóval azokra a szakokra, ahol mindig nagy volt a túljekentkezés, nehezebb lesz bejutni, ahol meg eddig sem, oda könnyebb.
2019. jún. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
a felvehető emberek száma ugyanannyi marad gondolom.. akkor miért lenne nehezebb bejutni pl orvosira első válaszoló?
2019. jún. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Orvosira eddig is 2 emelt kellett, tehát annyira nem lesz nagy változás, de előfordulhat: mert mostantól az átlag diák csinál két emeltet és egy nyelvvizsgát, vagyis 50 pluszpontot szerez, az, aki pedig különösen jó és már általános óta tudja, hogy orvos akar lenni, 3 emeltet csinál, vagy 1 középfokú nyelvvizsgát+felsőfokút+két emeltet és 90-100 a pluszpontja. Eddig nem volt lehetőség ezekkel kitűnni, ezért nem is vállalkoztak felesleges emeltekre és nyelvvizsgákra.

De a többi szaknál még feltűnőbb lehet, ha az átlag diák csak 1 emeltet csinál 1 nyelvvizsgával, vagyis 0 a pluszpontja.

2019. jún. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem pl. orvosira nehezebb lesz a bejutás. Hiszen ha a központi ponthatár(ami jelenleg 380 pont) ugyanennyi marad, ami amúgy valószínű, illetve az egyik emelt érettségiért nem jár pont, amit az egy nyelvvizsgával rendelkezők nem tudnak mivel kompenzálni, hiszen egy középfokú nyelvvizsgáért sem jár pont, akkor azok kiesnek akinek korábban a ponthatár körüli pontjuk volt.

pl. vegyünk két embert, az egyiknek a jelenlegi rendszerben 425, a másiknak 480 pontja lenne. Mindketten rendelkezzenek mondjuk 1 db középfokú nyelvvizsgával. Ezen pontszámok nyilván úgy jönnének jelenleg össze, hogy tartalmazzák, a két emeltért kapható 100 pluszpontot. Ebből jelenleg 50 kiesik valószínűleg, így aki jelenleg 425 pontot kapna, csak 375-öt fog elérni, viszont aki 480-at kapna, így is eléri a 430-at, mégha másból nincs is pluszpontja. Tehát az egyiket nem vehetik fel, bármilyen is lett a jelentkezők pontszáma, míg aki eddig jó pontszámot tudott hozni az továbbra is bekerül.

Ezt csak én gondolom, hogy így lesz, szerintem logikus. De ha bárki tud hivatalos, vagy frisseb infót, az írja meg nyugodtan, ez csak egy valószínű opció..

2019. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

plusz minden szakon, akár a leendő orvosisoknál is ott vannak a tanulmányi versenyek, amik után jár pluszpont, mint az OKTV: 1-10. hely 100 pluszpont, 11-20. hely 50 pluszpont, 21-30. hely 25 pluszpont vagy a TUDOK verseny, itt a nagydíj 30 pluszpont, az első díj 20 pluszpont

mondjuk ez a ritkább eset, de aki részt vesz 11-ben vagy 12-ben ilyeneken, és jó eredményt elér így is tud pluszpontot elérni, bár szerintem aki itt jó eredményt ér el, az jó emelt érettségiket is fog írni

2019. jún. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik emeltért nem jár pont. A második la 45 %-osért jár 50, felsőfokú nyelvvizsgáért 40 pint jár max. Ha van kf nyelvvizsgád 28 pont, akkor is ha pl kettő db kf(!!!) van németből, mondjuk egy 65%-os emelt érettségi + kf nyelvvizsga miatt.


[link]



Érdekes lesz az biztos.

2019. jún. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdemben nem fog változni a jelentkezők száma, ez egészen biztos. Eddig is sokan mentek felsőfokúval, meg 2 emelttel jobb szakokra, nevesebb egyetemeken.


Én alacsony pontos szakra mentem (365), több ismerősömnek 460 feletti pontszáma. Olyat is ismerek, akinek 490 volt.

2019. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb szakokra, egyetemekre biztosan mennek több emelttel, felsőfokú nyelvvizsgákkal.

Én csak az évfolyamomról tudok nyilatkozni (Elte jog), többen csináltak több emeltet (töri+nyelvek), legtöbbnek van legalább 1 felsőfokúja és egy közepe más-más nyelvből de sokan vagyunk akik több felsőfokúval jöttünk.

Orvosis barátaim közül szinten mindenkinek van egy angol felsője.

Szerintem a kisebb, kevésbé népszerű szakoknál lehet inkább szembetűnőbb a változás majd.

2019. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jóval.
2019. aug. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!