Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintek valóban ilyen...

Szerintek valóban ilyen mértékben fog emelkedni 2020-ban (-tól) a tanárok fizetése?

Figyelt kérdés
Tanárnak tanulok, még jó pár évem van, mire végzek, de eléggé aggaszt, hogy hogyan tudok majd megélni, ha végeztem. Megmondom őszintén, nem igazán mertem eddig tényleges számolgatásokba kezdeni, éppen ezért nem is tudom pontosan, hogy az elmúlt években/évtizedben hogyan emelkedtek a bérek. Viszon most olvastam, hogy a kormány tervezi, hogy 2020-tól az egyetemi végzettségű pályakezdő pedagógusok bruttó fizetését is továbbemelik. Egyes adatok szerint ez akár +60.000 Ft-t jelentene (203.000 Ft-ról 263.900-ra). Ha ez nem igaz, akkor mégis milyen mértékű emelésre lehet számítani az egyes besorolásokban az elkövetkezendő években? Hogyan fog változni? Tettek már ezzel kapcsolatban hivatalos bejelentést? Kérlek nézzétek el nekem, hogy nem vagyok elég tájékozott a témában, de őszintén eddig nem mertem még keresgélni...
2019. jún. 3. 11:41
 1/4 A kérdező kommentje:

Itt van egyébként a link: [link]

Bár kormányközeli média, kissé túlzónak érzem az egész cikket, de attól lehet benne reális adat?

2019. jún. 3. 11:45
 2/4 anonim ***** válasza:

Kormány által megszokott mese. Legutóbb valaki büszkén merte állítani, hogy a kedves urunk megemeli az ápolók bérét 350 nettóra. A tanárok fizetése is valami ilyesmi félrehallomás lehet.

Tanárként 130-at kézhez kapsz és élj meg.

2019. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ne reménykedj!
2019. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki elhiszi a kormánypropagandát, azt én tudom nagyon sajnálni.
2019. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!