Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angol wikipédiából tanulás?...

Angol wikipédiából tanulás? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
van egy tárgyam amiből át kéne mennem, de a kidolgozott borzalom, a tankönyv nincs meg nekem és baromi drága is..ezért gondoltam angol wikipédiát nézem :D
2019. jún. 22. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
És?
2019. jún. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szerintetek megbízható-e , meg ilyenek :D
2019. jún. 22. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudományterületfüggő. Matekból szuper forrás az enwiki. A többiről nem tudok nyilatkozni, de egy próbát megér.
2019. jún. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen témáról van szó?
2019. jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vedd ki a könyvtárból a könyvet. Szakirodalomból érdemes tanulni. A wikipédiára minden idióta beirkálhat...
2019. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amit ellenőriznek, rendszeresen, és egyre jobb minőségű.

Terület es téma függő hogy mennyire alapos tudásra ad lehetőséget. De a szakirodalom tenyleg a legjobb, mindenekfelett.

2019. jún. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Amit ellenőriznek, rendszeresen, és egyre jobb minőségű."


Ezt én tudom, részben egyet is tudok érteni. A baj az, hogyha egy, a témában kevésbé járatlan olvassa a wikipédiát , tanulás céljából, akkor nem tudja kiszűrni, hogy baromság ami ott van, és a végén még a hülyeséget tanulja meg.

Tény, hogy sok hasznos dolog van a wikin, de ahhoz, hogy valaki azt kritikus szemmel nézve tudja használni, kell alaptudás, alapismeret.


Úgyhogy tartom továbbra is, hogy az ajánlott szakirodalom a legjobb, igényesebb könyveket lektorálnak most is.


Ha a kérdezőnek lennék, mindenképp beszerezném azt a szakirodalmat. El nem hiszem, hogy nem lehet kivenni a könyvtárból, vagy akár szaktárstól, felsőbb évfolyamból kölcsönkérni. De akár antikváriumban is körül lehet nézni, sok jó állapotú könyvekhez lehet ott kedvező áron hozzájutni.

2019. jún. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen téma?

Matematika, informatika kiváló az angol Wikipédián. De érdemes beszerezni szakirodalmat.

2019. jún. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!