Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 23 evesen eldontottem hogy...

23 evesen eldontottem hogy felvetelizek. De?

Figyelt kérdés

Elrontottam a matekot nagyon izgultam masodik reszt 11 pontra toltottem ki. Elso resz 24...

Infom 87%.

Szerintetek egy uj probat megerhet?

Villamosmernoki(nyelvvizsgam van)


2019. jún. 30. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A Felvi oldalán pár éve (szerintm most is) volt kalkulátor, ahol beírhattad az érettségi pontjaidat (nyelvvizsgával együtt), és a szakot, amire mennél, és kidobta, hogy hogyan, hány pontod lenne. Szerintem azt érdemes megnézni, hogy ahová jelentkezni akarsz, mennyi az államilag támogatott ponthatár (ha a fizetős nem jön szóba), és neked ahhoz képest mennyi pontod van.
2019. jún. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

25 + 87 = 112 * 2.

224.pontom lenne plusz a nyelvvizsga .

Igy se ertem el a 280at... :(

2019. jún. 30. 12:18
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nem duplázással számolsz, akkor sem jön ki?


Egyébként igen, megérne egy plusz próbát szerintem. Viszont jövőre emelt szintű érettségi is kelleni fog, szóval vagy a matekra feküdj rá nagyon és emeltezz, vagy írj belőle egy jó közepet és próbáld meg az infó emeltet.

2019. jún. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát ha a második rész 11, az első meg 24, akkor a matek összesen 35, nem?

Ebben az esetben duplázással, +nyelvvizsgával így 272 pontod van. De duplázni csak akkor éri meg, ha van két nagyon jó eredményed. Valószínű, hogy vitt pontokkal számítva jobb eredményed lenne (feltételezve, hogy a többi érettségi tárgyad nem kettes, illetve az év végi jegyeid sem kettesek, mert ha igen, akkor szerintem át kell gondolnod, hogy bírnád-e az egyetemet). Köztudott, hogy villamosmérnökire nem bekerülni nehéz, hanem bent maradni.

Én is a felvi kalkulátort javaslom.


Ha jövőre akarsz felvételizni, azt vedd számításba, hogy kötelező lesz 1 emelt és 1 nyelvvizsga (és ezekért nem fog pont járni).

2019. jún. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jövőre emeltezned kell akkor valamibol amit beszamitanak villamosmernokin. Idén így nem tudsz menni ha nincs meg a 280 pont. Nem akarom elvenni a kedved, de annyira nem ajanlom ilyen matekérettségivel. Ott lesz Matek 1-2-3, ami elegge meghaladja nehezsegben a kozepfoku matek erettsegit.
2019. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen elszamolta bocsi..

Csak a stressz miatt volt... kimentem es kb fejben megoldottam a masod reszben az osszes feladatot... sok volt a szoveg leblokkoltam.

Amugy a tobbi erdemenyem nem jo estin vegeztem.

Igen info emelt az menne nem veszes

2019. jún. 30. 13:47
 7/12 A kérdező kommentje:
Amugy nagyon erdekel a dolog, de nagyon el is ment a kedvem :(
2019. jún. 30. 13:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Matekot javítsd ki, van még idő. De fizikából is tehetsz emeltet. Fel a fejjel, van még időd, 1 év. Csak ne hallogasd a készülést!
2019. jún. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megcsinálom, most ősszel matekozok,és tavasszal emeltezek infóból ;)
2019. jún. 30. 20:14
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez a beszéd, sok sikert hozzájuk!
2019. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!