Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Amugy mi ez, hogy nem kapunk...

Amugy mi ez, hogy nem kapunk pontot 2020tol az emeltert?

Figyelt kérdés

Mert kotelezo lesz?

Es az orvosin is kotelezo 2. Meg is kapok mind a kettoert....ez most hogy?


2019. jún. 30. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy emelt és egy B2s nyelvvizsga kötelező lesz, ezekre nem fog pont járni. Minden további emeltre és nyelvvizsgára lehet pluszpontot kapni.
2019. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Mehet a három emelt.
2019. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De várjunk...

Mi az,hogy kötelező? Eddig is az volt,és járt érte a pont, ez így nem jó...

Eddig is 2 emelt kellett, ha nem csináltad nem is felvételizhettél oda, és járt a 100pont(60%-tól)

2019. jún. 30. 14:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Összességében alakítják át, minden egyes szakra kell minimum 1 emelt majd amiért nem adnak plusz pontot.


Nekem úgy jött le hogy orvosin is az egyik emelt az általánosan kötelező lesz amiért nem adnak plusz pontot a másik meg 2. emeltnek számít ezért jár érte, függetlenül attól hogy az orvosira amúgy is 2 kell. Annyiból mondjuk nem kever be hogy eddig is csak úgy volt esélyed orvosira kerülni ha mindkét emelt miatt megkaptad a plusz pontokat, most annyiból lesz másabb hogy mindenkinek 50-el kevesebb pontja lesz mintha a jelenlegi rendszerben felvételizett volna.

2019. jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De nem kell megijedni, ahová eddig kötelező volt az emelt, igaz jövőre nem kaptok rá pluszpontot, de cserébe (várhatóan) a felvételi ponthatár emiatt csükkenni is fog, kb. 40-50 ponttal. Ez így logikus, de jövőre majd meg fogjátok látni. Szóval ahová eddig is kellett az emelt, ott nem fog érződni ez a fajta új törvény hatása.
2019. jún. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy így olyan 22-50 pontos csökkenés lesz orvosin, de nem lesz igazából nehezebb bekerülni, valószínüleg nem sokan csinálnak majd 3 emeltet, hogy kimaxolják a pluszpontot (esetleg azok, akiknek már van 2 emeltjük, de nem kerülnek be idén, nekik megérheti a 3. emelt), így a legtöbb embernek 50 pluszpontja lesz, legfeljebb még egy 2. nyelvvizsgát ha letesznek, akkor az +78 pont, de szerintem még jövőre ez sem lesz jellemző (nekem sok orvosira jelentkező ismerősöm van, akiknek még az 1 nyelvvizsga sem sikerült, vagy nagyon megterhelő volt).
2019. jún. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

50 pontot olyan emeltért kapsz, amiből érettségi pontot számíttatsz. Tehát mivel 2 tárgyból számíttatsz érettségi pontot, így nincs értelme 3. emeltet tenni, emeltért max. 100 pontot lehetett eddig kapni, mostantól pedig 50-et. Ezért, csak az 50 pont miatt szerintem nem érdemes pl. emelt fizikát letennie jövő májusban annak, aki most bioszt és kémiát tett le.

Ha nincs igazam, várom a javítást! :)

2019. júl. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igazabol jo lehet 3 ...

Mivel ha alap a biosz kemia es meg valasztod a 3.at fizika azt minimumszintre teljesited akkor azzal ki is van love az emelted.

Igy a masik ketto 100pont plusz.

2019. júl. 1. 15:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés olyan szak van, ahol az érettségi követelmények között csak 2 tantárgy szerepel. Konkrétan egyet tudok: állatorvosi. A többi egészségügyi osztatlan szakon 3 van, a többi szakokon ennél csak több van felsorolva, úgyhogy nem tudom, miért ne lehetne 3 emeltet tenni (elméletileg).
2019. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert csak 2 tárgyat néznek, 100 pont a vitt középsulis jegyek, 100 pont az érettségi átlag 100-100 pont 2 érettségi tárgy és 100 pont a max plusz. Így felesleges 3. emelt, hiszen hiába emeltezel biológiából, fizikából és kémiából csak a 2 legjobb eredményt nézik.
2019. júl. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!