Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan számolják ki a diploma...

Hogyan számolják ki a diploma átlagát?

Figyelt kérdés
A honlapon az van, hogy védés + zv, és az átlagot kell egymással elosztani. Ha a zv és védés eredménye két jegy közé kerül, akkor felfelé vagy lefelé kell kerekíteni?

2019. júl. 1. 10:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
62%

Egyébként nem véletlen, hogy a méréstechnikában is, mivel a részeredményeket a műszer pontatlanságából adódó hiba terheli, egy adott formulánál át kell számolni, hogy azok hogyan összegződnek a végeredményig.


Azaz véges számú művelet elvégzése során a hiba hogyan terjed. Ehhez kell persze a skalárformulát reprezentáló függvény gradiensét képezni, a parciális deriváltakból álló vektort.

Ez fogja megadni, hogy a részeredmények differenciálisan kicsiny megváltozása milyen növekményt ad a végeredményben.

2019. júl. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
44 éves leszek, nem mostanság voltam általános iskola második osztályos (ezt korábban írtad), és ez az oldal azért van, hogy kérdéseket tegyünk fel.
2019. júl. 2. 12:02
 13/14 anonim ***** válasza:
62%

Akkor 44 évesen tudhatnád, hogyha veszel mondjuk 10 darab zsemlét, aminek 15 Ft darabja akkor mennyit fizetsz.


Mert a te elméleted szerint külön-külön kell őket kerekíteni (most felfelé) így 20Ft lesz. Ebből 10 db az 200Ft.

Akkor hogyis van, hogy csak 150Ft-ot kell fizetni?


És nézzük az eltérést: 100*(200-150)/150% =100*50/150%.


Ez 33%-ra jön ki. Erről beszéltem, de nem akarod elhinni. Gondold meg, egy vizsga sem mindegy hogy 80%-os lesz, vagy 47%. Mert előbbi majdnem kiváló, utóbbi meg bukás.


Ezt kellett volna belátni, erről beszéltem, de sehogy nem akartad megérteni...

2019. júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
De, megértettem amit írtál, csak a stílusod volt az, ami sértő volt.
2019. júl. 2. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!