Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az ELTE-IK napjainkban?

Milyen az ELTE-IK napjainkban?

Figyelt kérdés

Az "A" terv, hogy programozónak tanuljak, a "B" pedig, hogy gazdasági informatikusnak.

Sok negatív dolgot hallottam már pár évvel ezelőtt az ELTE Informatikai Karról (programtervező informatikus szak) pl.: rossz előadók, elavult rendszer, sok katalógusos előadás.

Mi a helyzet 2019-ben? Jövőre szeretnék ide jelentkezni, de gondolkodom a BGE-PSZK gazdasági informatikus-on is. (Utóbbi esetben mesterképzés keretein belül végeznék programtervező informatikus szakot.)

Mi a véleményetek?



2019. júl. 1. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudom, egyáltalán nem releváns választ adok a kérdésedre, de csak ezzel tudok szolgálni (ELTE pszichós vagyok):


Gyönyörű az épülete :)

2019. júl. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bár TTK-s voltam, sok IK-s ismerősöm van. Amit fontos tudni, hogy ez a szak korábban programtervező matematikus volt. Így a képzés az elmélet és matematika felé tolódik el, ezért csak erős matek tudással vagy szorgalommal érdemes nekiállni (nekik sikerült csúszás nélkül). Persze ennek a tudásnak csak kisebb része hasznosítható később munka során, azonban az összes informatikai szakra kb. ez jellemző, viszont jó szemléleti alapot adnak. BGE-ről nem tudok sokat, gazdinfo után a proginfo viszont elég kemény dió. Ha matek nagyon jól megy, nem teljesen lehetetlen azért szerintem, de sok hiányosság lenne. Kicsit más, ha már informatika, mérnökinfo képzések egész jók manapság, mint a VIK vagy NIK. Kicsit gyakorlatiasabbak és a matek nem annyira durva (azért itt is van bőven :) ).
2019. júl. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
26%

Üzemmérnök-informatikust ajánlom inkább.


A sok felesleges szar matek le van faragva, helyette sok programozás van. Gyakorlatorientált az egész, azért hozták létre ezt az új szakot, mert a cégek is felismerték, hogy semmit nem érnek a frissen diplomázottak. Mert haszontalan matektudásuk van csak, de programozni azt nem tudnak. Szerencsére elindították ezt az új szakot, és 60-40 arányban a gyakorlat van hangsúlyban és visszaszorítva az elmélet :)

2019. júl. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!