Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem ad színvonalasa...

Melyik egyetem ad színvonalasabb képzést, diplomát?

Figyelt kérdés

Osztatlan tanárit az Eltén vagy a Károlin érdemesebb elvégezni?


Pl. Van-e esetleg abból előnyöm, hogy az Eltén szerzek diplomát?



2019. jún. 30. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Károli egy bóvli kategóriájú egyetem, sokezredik a világrangsorban. Az ELTE a középkategóriába tartozik. A tanárinál viszont ez mindegy.
2019. júl. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Azért bóvlinak nem mondanám, de valóban az ELTE a jobb. Viszont egy tanárnak ez fullmindegy.
2019. júl. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ! :)
2019. júl. 1. 21:56
 4/7 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem bóvli a Károli. Most leszek harmadéves osztatlan tanárin, sok nagytudású és külföldön is elismert tanár tanít az egyetemen. Több csoporttársam az ELTÉ-ről jött át, mert nem tetszett nekik (mielőtt bárki azt írná, hogy biztos nem bírták az ottani strapát, ez nem igaz, jóképességű diákokról van szó). A Károli kisebb, de nem gondolom, hogy annyival lejjebb lenne a színvonal.
2019. júl. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

#4, itthon nincsenek normális egyetemek. Az ELTE, BME, Semmelweis, SZTE stb, a nemzetünk kiválóságai mind középszerű egyetem, amik a világrangsorban jellemzően 500-1000. helyezésen találhatóak. A hallgatók számához képest is kevés a kutatás, kevés az idézettség más intézmények képviselőitől, rossz a tanár/diák arány stb. ugyanis az egyetemek rangsorában a tulajdonságok meredeken zuhannak (hányszor halljuk a brit tudósokat és csak a brit tudósokat?). Ehhez képest elég két lépést tenni, és Auszriában van 6 darab top 500-ban. Mindegy, hogy THE vagy QS vagy akármilyen rangsort nézed.

A Károli pedig az 6000. helyen van, már ahol mérik, ami afrikai színvonal.

2019. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
A Károli magyar szakán találunk csalással doktorit szerzett oktatót, sok évvel ezelőtt hatalmas botrány is volt belőle, meg is szűnt a doktori iskola, a terminológia és egyéb humbugok mögé pedig egyes oktatók ügyesen rejtik el az ürességet. Jogi karán sem lehet komolyan tanulni, ellenben a jelenlegi kormányhoz dörgölőző oktatókat annál inkább lelhetsz. Sajnos, nem jó választás.
2019. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Érdekes olvasni amiket írtok.

Végül a rangsorban mást raktam előre, egy teljesen más egyetemet és oda is vettek fel. (Végül nem tanárnak mentem tovább, nagyon utolsó pillanatban döntöttem el, de most még mindig azt gondolom, hogy jól döntöttem, aztán majd meglátjuk... :D)

2019. júl. 30. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!