Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meg lehet-e kapni az érettségi...

Meg lehet-e kapni az érettségi dolgozatokat?

Figyelt kérdés

Már pár hete túl vagyok az érettségin.

Egy youtube videóban láttam, hogy valaki az érettségiét mutatta (a konkrét feladatlapot). Van-e lehetőség, hogy ezeket a feladatlapokat megkapjuk, vagy az iskola tárolja őket vagy megsemmisítésre kerülnek?



2019. júl. 1. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem adják oda, az iskolának meg kell őriznie. A sima témazárókat is 5 évig meg kell tartaniuk, szóval érettségi esetén szerintem még tovább kell, de konkrétan nem tudom hány évig.


Általában egy idő után nem is az iskolában őrzik hanem vannak ilyen iratmegörző cégek, az iskola eldobozolja majd elküldik oda a papírokat és ha lejár az X év a cég megsemmissíti a papirokat.

2019. júl. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy volt, hogy lefénymásolhattuk és az eredeti maradt a gimnáziumnál.

(tavaly érettségiztem)

2019. júl. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A sima témazárókat is 5 évig meg kell tartaniuk"

Ez a hét zöldsége. Nem létezik ilyen szabály.


Az érettségi dolgozatokat az iskolának egy évig kell őriznie. A gyakorlatban lehet több is, mert a fene se tud minden évben selejtezni. Ha időben szólsz, mielőtt megsemmisítik, akkor megkaphatod.

2019. júl. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!