Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szabad bölcsészeten mennyire...

Szabad bölcsészeten mennyire baloldaliak a tanárok, illetve mennyire baloldali világnézetűek azok, akik ide jelentkeznek?

Figyelt kérdés
Különösen a szegedi képzés érdekelne, illetve a szegedi képzéssel kapcsolatban minden egyéb is (tudtommal öt "szakirány" van Bsc-n, de nem egyértelmű például, hogy ezek az első naptól fogva választhatók-e).

2019. júl. 6. 16:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
52%
Te inkább ne jelentkezz szabad bölcsészetre! A kérdésedből kiviláglik, hogy alapvető fogalmakkal, mint pl. a "baloldal" illetve a "szabad" szavak jelentésével sem vagy tisztában.
2019. júl. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék baloldali környezetben tanulni, nem vagyok kíváncsi az elméleteikre, kívülről-belül ismerem őket.


A passzív-aggresszív hangnemen kívül tudnál értelmes választ is adni?

2019. júl. 6. 16:50
 3/30 anonim ***** válasza:
89%
A válaszom asszertív volt: érzékeltem a tudati határaidat, és finoman megpróbáltalak megóvni a kudarctól. Örülök, hogy segítettem.
2019. júl. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
88%
Aligha ismerheted a baloldaliakat kívül-belül- Legfeljebb a hozzád hasonló szűk látókörűeket. De egy egyetemen nem kérdik, hogy ki milyen pártállású.
2019. júl. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
48%
Miért nem olyan szakra mész inkább ami ér is valamit?
2019. júl. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%
Az egyetem nem a politizàlàsról szól, a kutyát nem érdekli, hogy te milyen oldalon vagy.
2019. júl. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
6# vagyok, a BSc egyébként a teemeszettudomànyi, műszaki szakokra jellemző. Bölcsészkaron BA van
2019. júl. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%

A katedrán jellemzően ritkán politizálnak nyíltan az oktatók. Egy-egy félmondatból ki lehet deríteni, hogy hogyan gondolkoznak, de nem jellemző. De amúgy mindennemű bántás nélkül mondom, hogy ha téged zavar az, ha valaki arról beszél, hogy a baloldaliak hogyan gondolkoznak, akkor ne akarj szabad bölcsészetre menni, mert akár tetszik, akár nem, ott elég sokat fogsz foglalkozni mind a bal-, mind a jobboldali gondolkodást meghatározó filozófiai és történelmi háttérrel.

OFF Topic, kérlek próbáld a helyén kezelni, és ne vedd sértésnek: A munkaerőpiaci szempontból amúgy sem tartják különösen sokra a szabad bölcsész diplomát, de eddig jellemzően azzal védekeztek akár itt, a GYK-n is, hogy akik ide jelentkeznek, általában műveltebbek, intelligensebbek, nyitottabbak, képesek az emberi és társadalmi jelenségeket komplexen vizsgálni, és nyitottak az érdemi, tartalmas vitára. Hogy is mondjam... a fenti felsorolással eléggé ellentétes az, hogy te olyan környezetben nem akarsz tanulni, ahol fennáll a lehetősége annak, hogy máshogyan gondolkoznak, mint te. Ráadásul egy olyan szakon akarsz továbbtanulni, ahol nem tudod kiszűrni azt, hogy az ilyen jellegű kérdésekbe ne menjetek bele.

2019. júl. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
45%
Egyébként egyetemisták javarészt baloldaliak.
2019. júl. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Én bölcsész vagyok, de egyik ideje "kilábaltam" a baloldalból. Szoktunk politikáról beszélgetni egész sokat, de senki sem foglal állást, hogy ő most liberális vagy konzervatív. Három szakirány van, az egyik ilyen filmes, mint a kommunikáció/média, van kimondott filozófia, illetve esztétika specializálódás, második évtől lehet választani úgy tudom. (Én nem szabad bölcsészetet tanulok.) Egyik BTK szakkal sem könnyű elhelyezkedni, fontos, hogy sok konferencián, szakkoliban vegyél részt, ha jó állást akarsz. Ha csak egy akármilyen diploma kell, ergo mindegy, hogy szabad bölcsészet vagy nyelvészet, akkor jó választás lehet, mert a papírt megkapod érte. De nagyon elvont dolgokat tanítanak, egyik BTK szak sem kimondottan gyakorlatias, tapasztalatból mondom. És a szb. kimondottan magolós, sok az anyag, én nem ajánlom.
2019. júl. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!