Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet-e, ha igen, hogyan...

Lehet-e, ha igen, hogyan lehet, illetve érdemes-e a középiskola utolsó évére átjelentkezni egy másik iskolába?

Figyelt kérdés

Kontextus:

-------------------------------------------------------

Az ország kicsikét elmaradottabb részén, Budapesttől nagyjából két órányira járok egy 5 éves, angol-infó szakos szakgimnáziumba.


Biztos vagyok benne, hogy szoftverfejlesztés, illetve software engineering (fogalmam sincs mi a magyar neve) terén szeretnék továbbtanulni. A szabadidőmben fogalalkozom a programozási és adatbáziskezelési készségeim fejlesztésén.


Ez azért is fontos, mert a jelenelegi iskolámban túlzások nélkül szinte semmit nem tanulunk. Nincsenek meg a megfelelően képzett szaktanáraink, Programozás és Linux órákon végképp semmit nem tanulunk, előző félévkor 14 ember bukott belőle.


Én kinéztem egy Budapesti szakgimnáziumot, ami 'Bláthy Ottó Titusz Informatikai Szakgimnáziuma' névre hallgat. Ez szintén egy informatikai szakgimnázium, amelynek hasonló, vagy egy-az-egyben ugyanolyan tanrendje lehet.

-------------------------------------------------------


A kérdésem az lenne, hogy egy ilyen suliban lehetséges-e valamiféle különbözeti vizsgát / felvételit tenni, esetleg az előző jegyeim alapján felvételt nyerni?


Ha igen, akkor milyen lehetőségem lenne kollégiumi elszállásolást szerezni azt beleszámítva, hogy a szüleim elváltak és egy szülővel élek? Esetleg konkrét árakat is mondat aki jártas ebben a témában.


Az utolsó szempont, hogy érdemes-e az utolsó évben váltani? A mostani iskolám kifejezetten rossz, de a tanárok nagy része kedvel, tisztában vagyok az érettségi követelményekkel Töriből és Magyarból. Az Angol érettségit már letettem előrehozottban, a Matekra ha jól tudom az utolsó évben szoktak felkészülni/ismételni, Ágazati Infoból pedig emeltezni szeretnék, amit itt is meg tudnék csinálni, de úgy gondolom, hogy sokkal jobban érezném magam egy nyitottabb, nagyvárosi iskolában.


Nem mondanám magamat mintadiáknak, sőt, távol állok attól, viszont az iskolában, valamint sulin kívül tanulni szeretnék, mégis attól félek, hogy egy nagyvárosi iskolában sokkal nagyobbak a követelmények, mint vidéken, amely persze nem gond, viszont nem tudom hozzá lehet-e szokni egy év alatt.


Bármilyen választ, információt, tippet megköszönök!



2019. júl. 8. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha felhívod a célzott intézmény iskolatitkárát és megérdeklődöd tőle, hogy a két tanterv egyezik-e és ha nem, akkor milyen különbözeti vizsgákat kellene letenned az átvételhez. Sajnos semmi garancia nincs arra, hogy átvesznek, például ha az adott osztálylétszám betelt, akkor biztosan nem vesznek át.


Mindettől függetlenül ha a két intézmény között nagy színvonalkülönbség van, akkor ez az utolsó éved ott rettentően kínlódósra is sikerülhet, s azon felül, hogy ez demoralizáló tud lenni, még a középiskolából vitt pontszámodat is lehúzhatja. Szóval elég rizikós a dolog. Ha programtervező informatikusnak készülsz (ahogy látom), akkor ne aggódj, ha kevés kezdeti informatikai tudással indulsz, hiszen az egyetemen úgyis szinte nulláról kezdik az informatikát azok kedvéért, akik normál gimnáziumból jönnek és az Office alkalmazásán kívül szinte semmi informatikai tudásuk nincsen.


Egyszóval szerintem maradj inkább ott, ahol vagy, és inkább készülj teljes gőzzel az emelt szintű matek érettségire, mert egyrészt a bekerüléshez nagyon kell majd, másrészt a kezdeti matektudásod az egyetemen sokkal fontosabb lesz az informatikai tudásodnál. A programtervező informatikus képzésnek nagy hányada matek vagy alkalmazott matek.

2019. júl. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A cél a mérnökinformatikus szak lenne, lehetőleg az Óbudain, ahova egy jó középszintű matek és egy emelt ágazati info érettségit tervezek (kötelező emeltnek ott az angol, amit most 11.-ben letettem).


Ettől függetlenül igazad lehet, mert ezt a jelenlegi sulimban is el tudom érni.

2019. júl. 8. 20:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Válasz a megjegyzésedre: a mérnökinformatikus szakon ugyanaz a helyzet; az induláskori matektudásod sokkal fontosabb lesz az induláskori informatikatudásodnál. Gyúrj rá a matekra, nemcsak az érettségi pontszáma miatt, hanem azért is, mert a matek alapvető fontosságú lesz ahhoz, hogy az Óbudain az első éved jól sikerüljön, az ugyanis rettentően matekos, több, mint felerészben matek. Olyanokkal leszel együtt, akik jó része emelt matek érettségire készült és két évig heti 6 órában tanulta a matekot egy erős pesti gimnáziumban, és nagyon rossz érzés tud ám lenni, ha az egyetemi órákon ők a kisujjukból kirázzák azt, ami Neked nehézséget okoz. Jobb ezt megelőzni.
2019. júl. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!