Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakfordítói képzés mesterszak...

Szakfordítói képzés mesterszak elvégzése után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén végeztem a Debreceni Egyetem Biológia mesterszakán.

Azon gondolkozom, hogy ez az alábbi szakfordító képzés elvégzése vajon érdemes-e még elvégezni?


Továbbá akinek van vele tapasztalata, ő hogyan oldotta meg munka/suli mellett?


[link]


2019. júl. 9. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a pár évvel ezelőtti társ.tud. fordítói képzésről van tapasztalatom, szintén Debrecen. Munka mellett nem tudtam csinálni, abba kellett pár hét után hagynom. Össze-vissza voltak az órák, pl. hétfő reggel/délelőtt, kedd délután, szerda délelőtt, stb. Ezt maximum csak diákmunka mellett lehetett volna így csinálni. Kár, hogy nincs levelező, vagy nem tömbösítve pénteki napon voltak az órák. Ezek a képzések nappalis képzés mellé vannak kitalálva (lyukasórában "elszalad" az ember egy nyelvórára) nem főállásban dolgozó embereknek. :(
2019. júl. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ettől tartottam én is, hogy hiába az alacsony óraszám, ha nagyon össze vissza vannak az órák akkor minden egyébtől el lehetetlenít...


Amúgy jól gondolom, hogy ehhez a képzéshez már nem jár diákigazolvány?


Plusz egy kérdés: Végül Te elvégezted? Ha igen, akkor utólag mit gondolsz, megérte?

2019. júl. 9. 10:30
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, újra értelmeztem a mondatodat, így tisztává vált, hogy abbahagytad..
2019. júl. 9. 10:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Fuss egy kört szerintem azzal, hogy írj a TO-nak vagy a képzés felelősének, hogy várhatóan hogy fog kinézni az órarend. Hátha a TTK-n másképp van, mint ahogy a BTK-n volt. Már egy pénteki tömbösítés is nagy könnyítés, bár munka mellett azt is mérlegelni kell, hogy megéri-e az összes szabadnapot erre feláldozni 4 féléven keresztül.

Viszont, az ELTE-n van távoktatásos fordítóképzés, ha gondolod azt tanulmányozd át. Igaz, az ára többszöröse a debreceninek, viszont csak 2 félév. Ha fordítani szeretnél, akkor mindenképpen kell valami képzés, vagy a szakfordító vizsga - szintén az ELTE-n. Másképp nem lesz papírod amire a vállalkozásodat elindíthatnád.

2019. júl. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


Sajnos még csak az álláskeresés fázisában járok, ezért próbálok minden egyéb lehetőségemet is feltérképezni, és az alapján eldönteni, hogy hogyan tovább :)

2019. júl. 9. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!