Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A pécsi Collegium Seraphicum...

A pécsi Collegium Seraphicum jó hely? Megéri oda menni?

Figyelt kérdés
Pécsen szeretnék továbbtanulni, és kellene egy hely, ahol lakni tudok. Én másik kolit szeretnék, de a szüleim szerint nem fogok bekerülni, mert aránylag közel lakunk és elég magas a fizetésük, ide pedig ismerős által tudnék jönni. Zavar a dolog, mert megint a tipikus egyházi intézménybe kell mennem. Szerintetek milyen? Lehet azért bulizni? Nagyon ki szeretném élvezni az egyetemi életet, és félek, hogy itt nem fogom tudni.

2019. júl. 9. 10:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van két ismerősöm, akik ott laknak vagy laktak (csak évfolyamtársak voltunk, szóval nem szoktunk rendszeresen beszélni) és ők mindketten hívők, tehát rendszeresen járnak templomba, mindenféle közösségi napokra, lelki akármikre, zarándokutakra stb. (bocs, én tök hülye vagyok ehhez, szóval nem tudom, hogy mi micsoda). Ha jól tudom, akkor ott is vannak ilyen jellegű programok meg szentmisék, lelki napok, böjt és mintha a jelentkezéshez is kellene írni valami levelet vagy kell vinni lelkészi ajánlást. Bocs, nem tudom, hogy te vallásos vagy-e vagy sem. Nekik ezzel a részével nem volt problémájuk, de olyan hú de jó dolgokat nem hallottam tőlük sem. A házirend szigorúbb és én elmondásaik alapján azt mondanám, hogy szerintem a PTE-s kolik jobbak. Azért csomó épület fel lett újítva, vannak 2 szobás saját fürdős, saját konyhás koliszobák is, állandó portaszolgálat és senki nem foglalkozik azzal, hogy te ott mit csinálsz, amíg az nem sért semmiféle szabályt. Bulik mondjuk nem jellemzőek, inkább csak ilyen haverokkal összeülős történetek vannak és a rendes nagy bulik inkább külsős helyeken zajlanak (Szenes, Pécsi Est Café, Sörház stb.). Nem tudom, hogy mennyire csisszes a bekerülésed, de meg lehet próbálni. Egészen sok mindenre adnak pontot pl. a távolság és a szülők anyagi helyzete mellett az is számít, hogy van-e tanuló tesód, szemüveges/kontaktlencsés vagy-e, van-e szükség bármi különféle étkezésre, szedtek-e rendszeresen gyógyszereket. Mi tök átlagos körülmények között élünk, nincsen tanuló testvérem, nem is beteg vagy fogyatékos, mozgássérült senki vagy ilyesmi, együtt él és dolgozik az egész család, 1 órára lakom az egyetemtől és eddig mindig kaptam kolit, mert összejött ezekből a mindenféle kis pontokból. Persze, be kell gyűjteni mindenféle papírt és az nem egyszerű vagy kényelmes, de meg lehet oldani.
2019. júl. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!