Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azok közül akik felsőoktatásba...

Azok közül akik felsőoktatásban vesznek részt, szerintetek sokan vannak olyanok, akik csak azért járnak oda, hogy "legyenek valahol", tehát nincs vele komolyabb céljuk?

Figyelt kérdés
2019. júl. 11. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azon a szakon, ahova én járok, nagyrészt csak ezért vannak, pedig nagy felelősség ezt tanulni, mégis lesz**rják az egészet.
2019. júl. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tobben vannak igy, mint akik tudatosan valasztottak azt a palyat, legalabbis az elso, masodik evben biztosan. 18-20 evesen az ember nem nagyon tudja, mi lenne a megfelelo valasztas, mi az ami erdekli is, de el is lehet vele helyezkedni, es nem lesz alacsony a fizetese.

En pl 23 evesen kezdtem el az alomszakomat, ekkorra mar volt nemi munkatapasztalatom, ami ravezetett arra, hogy milyen iranyban kepezzem magam, mihez van erzekem, stb. A 20 eves csoporttarsaim 90%-a meg csak ugy miert ne alapon van itt, sokak abszolut nem is real beallitottsaguak, de azert vegigszenvedik, nem merik itthagyni, mert "a szulok nem engednek".

2019. júl. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 2essel. 18 évesen sokan nem tudják hogy mit akarnak kezdeni magukkal.
2019. júl. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokan 18 évesen nem tudják, vagy csak kb sejtik hogy mi érdekli őket. De egy jó tanuló addig se akar dolgozni, max csak suli mellett. Elkezd vni egyetemet. Meglátja, tetszik-e neki. Közben tapasztalatokat szerez meg közben kikristalyosodik, mit akar. Van, akinek bejön. Van, aki vált. Van aki ha már ott van, befejezi, aztán még tanul vmi mást.
2019. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Teljesen igazatok van abban, hogy 18-20 évesen nehéz dönteni, én is 21 vagyok, de elhivatottnak érzem magam. Viszont a legtöbben a szakon 25 körüliek, dolgoztak már, sokan OKJ-t végeztek és azért jöttek az egyetemre, mert szükségük van a diplomára, az OKJ-t nem fogják elfogadni. És közülük tojnak az egészre, így azért már teljesen más. Persze, mindenki eldöntheti, hogy mit akar tanulni és mikor, de ha már többen dolgoztak egy bizonyos irányban és még egyetemre is felvételiztek, miközben tudják, hogy mivel jár ez a hivatás, rájuk inkább nem mondok semmit...

2019. júl. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!