Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha szeretnék a klímaváltozássa...

Ha szeretnék a klímaváltozással mélyebben foglalkozni, szerintetek milyen szakon lenne érdemes tanulni? (lent)

Figyelt kérdés

Jelenleg orvosi egyetemen (Debrecen) tanulok, de szeretnék majd később kicsit mélyebben foglalkozni a természettudományokkal, jobban bele szeretnék mélyedni a "természet törvényei", hogy (többek között) jobban megértsem a klímaváltozás okait, a lehetőségeket, amiket tenni lehet ellene.

Nyilván nem vagyok hülye, nem a jogász szakon gondolkodom, hanem a fizika, biológia, földrajz, környezettan. Esetleg milyen BSc és MSc-t ajánlanátok a témában?



2019. júl. 13. 10:29
 1/8 A kérdező kommentje:
*természet törvényeibe
2019. júl. 13. 10:32
 2/8 A kérdező kommentje:
Esetleg a földtudományi szak?
2019. júl. 13. 10:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem végezd el az orvosi egyetemet, nem kell ezen felül extra végzettség a klímavédelemhez. Ha van egy orvosi diplomád, az bőven jó a célra. Onnan kezdve csak elmész konferenciákra, olvasok és írsz publikációkat stb.
2019. júl. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyébként ez a szak a Te barátod Magyarországon az orvosi egyetem UTÁN: [link]


.. meg keress Environmental Studies mesterszakokat külföldi egyetemen.

2019. júl. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az előző kommentek között erősen kétséges az, aki azt javasolja, hogy ne végezz el semmit. Valószínűleg az illető válaszoló nincs tudatában annak, hogy a klímaváltozás hihetetlenül összetett kérdéskomplexum, amelyet az érdemleges munkához elegendő mértékben átlátni csak komoly földtani, geokémiai, kolloid- és fizikai kémiai, levegőkémiai, légkörfizikai, mikrobiológiai, növény- és állatélettani, populációbiológiai tudással, sőt a szennyezők miatt bizonyos szintű műszaki ismeretekkel lehet csak. Ehhez rengeteget kell tanulni.


Egyértelműen a környezettan alapszak és a környezettudomány vagy meteorológus mesterszak ajánlható. Bár gondolom, Debrecen környéki vagy, mégis az ELTE, az SZTE, vagy esetleg a Pannon Egyetem környezettan alapképzését kellene talán megcéloznod először, mert ezek a legjobbak. Szegeden van levelező képzés is. Sok sikert!

2019. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
(Csak megjegyzem, hogy nem azt javasoltam, hogy nem érdemes ez irányba tanulni, hanem azt, vagy ezt szerettem volna mondani, hogy emiatt NE hagyjon ott egy orvosi egyetemet!! És azt javasoltam, hogy inkább végezze el az orvosit és utána végezzen el egy Environmental studies mesterképzést. Szerintem ez egy vállalható opció!)
2019. júl. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, én olyan cégnél dolgozom földtudományi diplomával, ahol foglalkozunk a klímaváltozással is, de elsősorban a meteorológus végzettségű kollégák. A környezetmérnök kollégák nem a klíma és változásának tudományos vizsgálatával foglalkoznak, hanem inkább az emberi társadalomra való hatásaival és azok kezelésével. Rá kellene jönnöd, hogy milyen területével szeretnél foglalkozni a klímaváltozásnak. Ha az alkalmazkodással - ami a döntő az emberiség szempontjából - akkor agrár vagy vizes (hidro-) területen lenne érdemes tanulni, ha a tudományos háttere érdekel, akkor a meteorológia, ha a technológiai megoldásokra fókuszálnál, akkor valamilyen műszakibb környezetmérnök szak, de a környezetes szakokkal az a baj, hogy a legtöbb felszínes műveltséget ad és nem megy bele mélyen egy-egy kérdésbe.
2019. júl. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen fizika szak, akkor lesz kellő alapod.
2019. júl. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!