Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerinted helyes, hogy a...

Szerinted helyes, hogy a kormány 2,5-ször annyi pénzt ad az egyházi iskoláknak, mint a „sima” államiaknak?

Figyelt kérdés
Érdekel, ki mit gondol erről pro és kontra, örülnék, ha kifejtenétek a véleményeteket.

2019. júl. 13. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
Ez szerintem tényszerűen nem igaz. Nem vagyok a kormány barátja, de ha mindent beleszámolsz, nem kapnak az egyházi iskolák ennyivel többet. A gyerekeim egyházi iskolákba járnak, és nem gazdagabbak / jobban felszereltebbek az egyházi iskolák, mint az önkorisak.
2019. júl. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

A 2,5-szeres pénz hazugság. Az állami normatíva mellett az egyház is "szponzorálja az iskolát". Az állami iskolákra vonatkoznak az állam által hozott törvények , míg az egyházi iskolákban egy picit többet tehet meg a fentartó. Egy állami iskolában a fakultáció indításához min 5-8 diák kell de egy hittanórát akár 1 embernek is megtartanak. Na én ezt tartom felháborítónak.

A gyerekemet szándékosan nem adtam egyházi suliba (én a világi oktatásban hiszek). A nagyobbik egy top gimibe jár míg a kisebbik most kezdi a sulit (állami) hittan helyett erkölcstannal.

2019. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kérlek, bizonyítsd be, hogy hazugság!

A 2,5-szerest csak azért írtam, mert egy barátnőm, akinek egyházi intézményekbe járnak a gyerekei, tagja a szülői felügyelőbizottságoknak ezekben, és ő mondta, hogy így van. Kis google kereséssel ennél sokkal nagyobb eltéréseket megszellőztető cikkekre talál az ember (pl. [link] [link]

„Az állami normatíva mellett az egyház is "szponzorálja az iskolát".”

Hm, itt felmerül a kérdés, az egyházaknak honnan is van erre pénze – nem véletlenül az állami apanázsból? :)

Egyébként tényleg átláthatatlan az egész finanszírozás, pl. most az egyik egyházmegyével fejlesztetik az újabb állami erkölcstan tankönyveket… érdekes gondolat már önmagában is, de ami még izgibb, hogy az első megbeszélésen közölték, annyira sok pénzt kaptak erre, hogy csuda – és gyorsan hozzátették, persze ezt nem mind az effektív munkát végzők fogják megkapni (magyarul: a felsőbb szinteken ellopják a nagyját).

Ijesztőnek tartom, hogy minden pénzt megér ez az „ideológiai harc”. Természetesen egyetértek azzal, hogy támogassák az egyházi sulikat, de pont annyival, amennyivel az államiakat.

2019. júl. 13. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!