Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Helyes nyereg kormánytáv...

Helyes nyereg kormánytáv esetén az első tengely a nyeregben ülve a kormány előtt vagy mögött kell látható legyen? Vagy épp a kormánynak ki kell takarnia?

Figyelt kérdés
2015. aug. 9. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
"Gyakorlati szabály, hogy akkor megfelelő a kormányfej hossza, ha a megszokott testartásban ülve a kerékpáron a kormány épp az első tengelyt takarja."
2015. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdem mert most hallottam erről először és van itt egy bringám amit vagy 10 éve használok és most ellenőriztem először: bőven a kormány mögött látom a tengelyt.

De 10 éve így használom és halál kényelmes.

2015. aug. 9. 12:43
 3/4 anonim ***** válasza:

El kell felejteni ezeket a "nagy igazságokat". Egy számít, a lehető legkényelmesebb legyen. Nemrég láttam egy szerelőt, aki még ott tart, hogy az ülésmagasság akkor van jól beállítva, ha a bringa mellett álló kuncsaft behajlított könyökéig ér. Hülye? Miazhogy.

Visszatérve a kérdésre, eltérő utánfutású villáknál hogy is alakul ez , hogy "a kormány épp az első tengelyt takarja." Ennyit a "Gyakorlati szabályról".

2015. aug. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ha a bringa mellett álló kuncsaft behajlított könyökéig ér


Na azért álljunk meg ilyet már én is hallottam, nem is akárkitől hanem versenyzőtől.

Aki egy NEM versenyzőnek adott tanácsot a mindennapi bringabeállításhoz (nem versenybeállítás).

2015. aug. 10. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!