Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van lehetőség arra, hogy...

Van lehetőség arra, hogy közös szobában legyünk a kollégiumban?

Figyelt kérdés
Egy egyetemre adtuk be párommal a jelentkezésünket, van rá mód, hogy egy szobába kerüljünk?

2019. júl. 14. 23:18
 1/6 anonymousreview60 ***** válasza:
66%

1. Kollégiumon belül nem szokott gond lenni a szobacsere. Azon kívül igen. 2. A szobák jellemzően 3-4 ágyasak. Több ember véleménye is számít. 3. A szobák jellemzően szegregáltak. Nekem nem hiányozna sem hetero, sem homo pár a szobába. Igaz, láttam már 3 fiú,1 lány felállásos szobát, ahol a csaj egyikük párja sem volt.

Miért nem költöztök bérlakásba?

Az 1. év előtti kapcsolatok egyike sem húzta ki az egyetemet, de jellemzően az 1. évet sem.

2019. júl. 15. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Kollégiumtól függ. Nálunk (Debreceni Egyetem) vannak kétágyas szobás kolik is, ezek saját fürdőszobásak, így simán lehetnek párok is együtt. Érdemesebb volna a konkrét egyetemet leírni, akkor aki oda jár, és ismeri a hozzá tartozó kolikat, az le tudná írni, hogy megy ez.
2019. júl. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Helyesbítek: *vannak saját fürdőszobásak is.

Mert van olyan koli, ahol emeletenként van fürdő, de azoknál is van olyan, ahol vannak kétágyas szobák, de ha csak egy fürdő van, akkor az emelet nemenként van felosztva, így ezeknél valószínűleg különböző neműek nem lehetnek egy szobában.

#2. voltam

2019. júl. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Vannak két ágyas szobák az egyetemen.

Kíváncsi voltam, hogy összeségében szokott e ilyenre lehetőség lenni.

2019. júl. 15. 14:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze. Ha vannak két ágyas szobák, akkor szerintem nincsen akadálya. Nálunk mindig úgy van, hogy a beköltözés előtt emailben lehet szobát foglalni és azzal költözöl össze akivel és abba a szobába, amelyikbe csak szeretnél.
2019. júl. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom - szintén Debrecen - hogy első évben nem tudsz szobatársat választani (Kossuth I-II és III koli) csak másodévtől tudsz kérvényt beadni erre vonatkozóan. És akkor figyelembe veszik szobabeosztás készítésekor a kéréseteket és olyan szobába osztanak, ami akár pároknak is megfelelő, tehát pl egymás mellé összetolt ágy stb
2019. júl. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!