Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » KRE-ÁJK jogi szaknyelv tantárg...

KRE-ÁJK jogi szaknyelv tantárgy milyen?

Figyelt kérdés

Milyen az óra felépítése? Angol/német szöveget fordítunk? Vagy kifejezéseket kell megtanulni és minden órán zh? Vagy hogy kell ezt elképzelni?

Köszi a válaszokat!



2019. júl. 16. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az ELTEről tudok nyilatkozni ha esetleg érdekel :D
2019. júl. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne. Hátha hasonlít egy picit a kettő. Köszi!
2019. júl. 27. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Most láttam csak a valaszt ne haragudj.

Nalunk volt egy felépítése az órának, mindegyik heten mas témát öleltünk körbe. Constitutional law, competitive law, precedents, stb... Mivel a magyar megfelelők nem mindig egyeznek, főleg az angolszász nyelvterületen jogrendszerével vettük és azt próbáltuk a magyar megfelelővel párosítani. Konkrét fordítást igy nem csináltunk, hanem párokban dolgozva oldottuk meg a feladott gyakorló feladatokat, vagy beszeltunk korábban feladott jogesetekről esetszám alapján. Zhk főleg szavakból, kifejezésekből voltak, illetve órai munka volt osztályozva.

Francián előre kaptunk egy szótárat és könyvet, ott is hasonlo elven, átbeszéltük a jogi szakkifejezéseket majd feladatokat oldottunk meg.

2019. aug. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a Károlira járok. Minden órán zh a szavakból kifejezésekből, de amugy többnyire fordítottunk meg különböző feladatokat oldottunk meg. Mikor már lett valamennyire szokincsünk akkor több szóbeli feladat és beszélgetés is volt. Az angol szaknyelves tanárok legalábbis mikor én tanultam mind nagyon aranyos és segítőkész volt szerintem nem kell tartani ettől a tárgytól, ha megtanulod a szavakat akkor simán megvan egy jó jegy. Valamint ha nagyon aktív vagy órán kaphatsz rá órai munka ötöst.
2019. aug. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2019. aug. 24. 09:40
 6/6 anonim válasza:
75%
ELTE-s szaknyelvhez lenne kerdesem, a targyfelvetelnel befolyasolo tenyezo lesz kinek milyen nyelvvizsgaja van? Vagy sajat belatas szerint lehet felvenni az egyes nyelveket es fokozatokat?
2020. jan. 15. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!