Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jelentkeztem egy egyetemi...

Ha jelentkeztem egy egyetemi szakra, de meggondoltam magam, máshova szeretnék jelentkezni, ezért töröltem a jelentkezésem, akkor még jelentkezhetek pótfelvételi eljárásban?

Figyelt kérdés
2019. júl. 17. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Csak akkor jelentkezhetsz pótfelvételire, ha egyik megjelölt szakra sem vettek fel.
2019. júl. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jelenleg nincs nyitott jelentkezés vagy nem nyersz felvételt, akkor igen, de nem biztos, hogy meghirdetik azt a szakot.
2019. júl. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%

Hogy lehet valaki ennyire felelőtlen 18+ évesen is, hogy össze-vissza jelentkezget szakokra, aztán meg megbánja és törli, utána megint jelentkezne valamire..

Ha 18 év alatt nem tudtad eldönteni, hogy mi akarsz lenni, akkor nem való neked az egyetem, ne most akarj dönteni. Tanulj szakmát, mindenki jobban jár.

2019. júl. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Igen tudsz jelentkezni ha meghirdetik pótfelvételin, de csak költségtérítéses formában.


Én tavaly így kerültem be, mert rendes eljárásban nem jelentkeztem sehová.

2019. júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat :)
2019. júl. 17. 09:51
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Az előző rosszul mondja, ha jelentkeztél egy egyetemi szakra és oda fel is vesznek, akkor NEM jelentkezhetsz a pótfelvételi eljárás során sehova.


Akkor jelentkezhetsz pótfelvételire ha:


- a megjelölt szakjaid közül egyikre sem vettek fel

- egyáltalán nem jelentkeztél a rendes felvételi időszakban sehova

2019. júl. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Annyira rossz indulatú emberek vannak....


Figyelj ha kitörlöd az összes beírt helyet, tehát nem maradt semmi, nem vesznek fel sehová akkor jelentkezhetsz pótfelvételin. Elég sok szakot meghirdetnek augusztusban. Viszont akkor azt tényleg fizetned kellesz, mert fizetősre vesznek csak fel.

Viszont ha ügyes vagy és jól tanulsz azt hiszem fél vagy egy év alatt át vesznek államira.


Szorítok!:)

2019. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Ne hamarkodd el! Milyen szakkal kapcsolatban gondolnád meg magad? És mire mennél helyette?
2019. júl. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A #8-as szintén hülyeséget írt, már nem lehet kitörölni a jelentkezési helyeket, július 12.-ig lehetett.


És az sem igaz, hogy fizetősről csak úgy átvesznek államira, akkor vennének csak át államira, ha az állami helyen valaki olyan rosszul tanult, hogy áttették fizetősre vagy otthagyta az egyetemet, és a helyére valaki mást áttesznek államira, de ez egyáltalán nem garantált egy csomó helyen, főleg, hogy ha mondjuk 5-en otthagynak egy szakot első év után, akkor azért az öt helyért versenyezne minden költségtérítéses, tehát ahhoz a legjobb tanulók között kell lenni....

2019. júl. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Látom, sok válaszoló hozzáértés nélkül írt hozzászólást. A valóság a következő:


1. Az augusztusi pótfelvételin bárki jelentkezhet, akit bármilyen okból nem vettek fel az adott évben sehova. Ha tehát a felvi-n már sikerrel törölted az összes jelentkezésedet, akkor a pótfelvételin jogod lesz részt venni.


2. A pótfelvételin csak költségtérítéses képzésre juthatsz be.


3. Ha költségtérítésesként bekerülsz valahova, akkor kétféleképp kerülhetsz át államira. Az egyik, hogy jól tanulsz, és az első év végén az azévi tanulmányi eredményeid alapján átsorolnak. Ez viszont csak akkor lesz lehetséges, ha valaki más, államira felvett hallgatótársad egyúttal kimondottan rosszul tanul és emiatt átsorolják költségtérítésesre, vagy otthagyja az egyetemet, s lényegében az ő pénzügyi keretét adják Neked. A másik, hogy jövő februárban a rendes felvételi eljárásban jelentkezel ugyanerre a szakra (a szakon való tanulás mellett). Ha felvesznek államira, akkor beiratkozás után rögtön másodévesként kezdheted, hiszen a már teljesített tárgyaidat elfogadják.


Egyszóval: ha már most van annyi pontod, hogy jövőre szinte biztosan felvennének az újonnan megcélzott szakra, és anyagilag meg tudod oldani a költségtérítéses képzést egy évig (pl. diákhitellel), akkor érdemes pótfelvételizned, hogy egy évvel hamarabb végezhess. Már pusztán azzal, hogy egy évvel hamarabb elkezded a pályádat, egy évvel hamarabb lesz rendes fizetésed, megtérül tehát ez az egy éves befektetés. Sok sikert!

2019. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!