Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki jár a BCE...

Van itt olyan, aki jár a BCE - Gazdaság és pénzügy matematikai elemzés 5 éves osztatlan MSc-re?

Figyelt kérdés

Írna róla, hogy milyen? Nehézség, teljesítjetőség, közösség?


Látom, hogy itt nincsenek alibi töltelék tárgyak, csak komoly matematika, közgazdaságtan (elmélet), informatika, jogismeret.


A tárgyakat látom a BCE weboldalán, de könyveket, jegyzeteket nem találok.


Aki tud, mesélne a szakról?


Érdekelne még a tankönyv (és esetleges jegyzet) lista is, ha van valakinek. Szóval hogy bizonyos tantárgyhoz miből (könyv címe, jegyzet) tanultok.


De ha valaki van itt a közelben, aki erre a szakra jár, és tudnék neki privátot küldeni, az is nagy segítség lenne.


Minden érdekel, ami ezzel a kérdéssel kapcsolatos.



2019. júl. 17. 11:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, relatív hogy mi töltelék tárgy :DD

Kell teljesíteni 5-ből 4 társadalomtudományos tárgyat. Ebből a gazdasági szociológia és bevezetés a politikába olyan tárgyak, hogy nagyjából 5 óránál többet felesleg tanulni egy vizsgára/negyedéves zhra. Gazdasági jog jópofa, és a tanár is jól magyaráz, talán ennek meg az EU-nak volt értelme.


Pénzügyes tárgyak általában nem butaságok csak kicsit G-karosak. Ha zh előtt pár nappal elkezdesz tanulni úgy , hogy év közben tényleg semmit nem tudtál, akkor simán 5-öst kapsz.Nagy az átfedés a tárgyak között.


Vállalatgazdaságtan órának nem vettem sok hasznát, szerintem muszáj mindenkinek tanulni, sima magolós tárgy.

Most ezek jutottak eszembe, de ha még eszembe jut valami leírom

2019. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Jegyzetlista.

Természetesen nem tudom minden tárgy jegyzetét elektronikusan, de pár oldalt linkelek,ahol ezek közül bogarászhatsz.


[link] - sok minden van, leginkább az analizis1-2 tételjegyzéket nézd meg mert az releváns így középsuliból, azzal fogsz találkozni első évben


első valszám: [link]


ez az algebra1-2 : [link]


analízis: [link]

analízis: [link]


ez öko könyv: [link]


szerintem ez így elég és sok is talán, több elérhető jegyzetet nem találtam

2019. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is ide járok osztatlanra, nyugodtan írj ha bármi kérdésed van.



Több egymáshoz lazán kapcsolódó dolgot mondanék, van ami reflektál az előző válaszokra, van amiről még nem volt szó.


Előre szólok, hogy nagyon hosszú leszek, mert felbátorodtam a "mesél" és a "minden érdekel" szavakon :D


Ez a legerősebb képzés a BCE-n és a legerősebb közgáz és pénzügy képzés az országban, amire érettségi után is lehet felvételizni. A Corvinus-ELTE által közösen indított biztosítás-pénzügy matematika (BPM) szak az amit egy lapon lehet vele említeni, ez nagyjából a mi képzésünk (a gazdelemző) utolsó két évének felel meg pénzügy szakiránnyal (ugyanazok a tanárok, a tárgyak át vannak nevezve). A BPM-re nagyrészt matematikus bsc után mennek az emberek, a Corvinusról bekerülni nagyon-nagyon nehéz a matekfelvételi miatt.


A gazdelemzőn olyan 80% azon tárgyak aránya, amelyeket csak nekünk tartanak az egyetemen: az óráink legnagyobb részén csak gazdelemzősök ülnek. Ez az egyik oka annak, hogy nagyon jó a társaság: minden elsős szaktársadat ismerni fogod már szeptember végére, és nagyjából olyan lesz az egész, mint egy nagy osztály, ami később is meg fog maradni.


Amikor ott voltam mint most te, akkor eléggé meg voltam ijedve az egyetemi élettől a róla terjengő rémhírek miatt: csak egy Neptun-kód vagy, a szaktársaid nagy részét nem is ismered, nehezen tudsz barátokat szerezni, etc.

Na ebből itt semmi sem igaz, számomra hatalmas pozitív csalódás volt a társaság, szóval emiatt egyáltalán nem kell aggódnod.


Van egy saját diákszervezete a szaknak, ami versenyeket, szakmai alkalmakat, előadásokat, kurzusokat, sörözéseket, táborokat és egyéb közösségi alkalmakat szervez, szóval a felsőbb éveseket is nagyon gyorsan meg fogod ismerni.

A közösségről kb ennyit, nagyon okos és nagyon jófej emberek járnak ide, biztos vagyok benne hogy te is imádni fogod.


Nehézség:


A jó közösségen kívül abban is egyetértünk szerintem minden előző hozzászólóval, hogy ez egy nehéz szak. Sokat kell tanulni már a szorgalmi időszakban is, mert a legtöbb tárgyból kéthetente röpdolgozatok vannak, a vizsgaidőszak pedig magasan eddigi életed legnagyobb szellemi megpróbáltatása lesz. Amikor pedig az első év után megszoktad a ritmust, jön a második évben három szigorlat: közgazdaságtan, matematika és pénzügy, ahol rendre 5, 5, 3 tárgy összes anyagából kérdeznek ki.

Ennek ellenére szerintem kellő szorgalommal teljesíthető a képzés, vannak (bár kevesen) 5,0 átlagú emberek, a medián tanulmányi átlag a szakon pedig 3,8 - 4 körül szokott lenni.

Nehéz a szak, nagy kihívás, de teljesíthető.



A jegyzetekről és tananyagról: majd el fogja mondani a szakfelelős, hogy első félévben 3 tantárgy lesz, amire fókuszálni kell, amit minden héten tanulni kell majd, ami nehéz: Analízis I, Algebra I és Mikroökonómia I.


Analízisnél teljesen a nulláról kezditek a tananyagot ahonnan axiomatikusan és tökéletes pontossággal építkeztek majd az előadásokon. Ez azt jelenti, hogy nem szükséges előre tanulnod, a halmazelméleti alapfogalmaktól kezdve minden fel fog majd hibátlanul kerülni az órán a táblára. Van jegyzet, de emiatt szinte mindenki a füzetéből tanul.


Algebrán is hasonló a helyzet, bár én ott főleg első félévben használtam az előző által linkelt Puskás könyvet, mivel egyrészt nagyon jól meg van írva, másrészt pedig elsőre nekem nagyon szokatlan és absztrakt volt a lineáris algebra. Itt sem javaslom hogy elkezdd tanulni szeptember előtt a könyvet, szerintem ijesztő és csak elvenné a kedved, de ha érdekel belenézhetsz. :D


Mikroökonómiából a tankönyvünk Hal R. Varian: Mikroökonómia középfokon című alkotása, azonban ennél az előadások jóval magasabb szinten vannak: általánosabban, több matekot alkalmazva mondják el az anyagot. Ennek ellenére én főleg első félévben hasznosnak találtam a könyvet, az algebrához hasonló okok miatt. Ebbe sem javaslom hogy beleolvass a nyáron, mivel a mikroökonómia előadások nagyon jók, a legelső pedig zseniális, és nem üt akkorát, ha előtte elspoilereződsz. :D



Szóval én személy szerint nem néztem meg semmilyen tananyagot az első év előtti nyáron és ezt egyáltalán nem bánom, mikroökonómiából pedig még örülök is neki. Azt javaslom, hogy most még inkább pihend ki még jobban magad, nagy szükséged lesz majd az energiára szeptembertől. :D


Ha tudsz akkor menj el gólyatáborba - egyrészt mivel már ott megismerheted a szaktársaidat, másrészt pedig utolsó napra kimegy néhány tanárunk és pár ember a diákszerevezetünkből hogy üdvözöljenek és beszélgessenek veletek, szóval ha esetleg van olyan kérdésed amire én nem tudom a választ, akkor ott biztosan megválaszolják.


Ha bármi kérdésed maradt nyugodtan tedd fel őket privátban, szeptemberben találkozunk :D

(remélem jól vettem le, hogy erre a szakra jössz)



Akik úgy olvassák ezt a hozzászólást hogy azon gondolkoznak, ide jöjjenek-e vagy sem, azoknak üzenem:

Ez egy nehéz, elméleti szak. Csak akkor jöjjenek ide, ha jók matekból (pl. emelt matek érettségi 90%, matekversenyek, KöMaL) szeretik a kihívásokat, nem ijednek meg a kemény munkától, és van bennük egy egészséges ambíció és versenyszellem is, mert ellenkező esetben ki fognak hullani az első félévben. Ezen a szakon (és más nevű elődein (pl. tervmatematika)) nevelődik ki a hazai pénzügyi-közgazdasági tudományos elit túlnyomó része már több mint 50 éve, és a követelmények ezt a szintet képviselik. Nagyon sok és kemény a matek, az alapozó tárgyak után van sztochasztika, mértekelmélet, funkcionálanalízis, konvex analízis; van rengeteg statisztika, ökonometria, operációkutatás. Meg kell tanulni programozni 3-4 nyelven, és természetesen ott van az elméleti közgazdaságtan és kvantitatív pénzügytan is. A nagy, híres külföldi egyetemek hasonló képzéseihez képest egyáltalán nem alacsonyabbak a követelmények és kisebb a tananyag mennyisége, sőt...


Ezzel együtt az egyetem legjobb tanárai és a hazai szakma legnagyobbjai tanítanak itt, az ide járók az ország legokosabb diákjai között vannak, már tanulás közben (másodév környékétől kezdve) is könnyen el lehet helyezkedni a versenyszférában, diploma után pedig nagyon sokat lehet keresni itthon vagy külföldön - sok a munka, de bőven megéri.


Remélem, tudtam segíteni.

2019. júl. 25. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Hű, az utolsó nagyon jól leírta!
2019. júl. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat.


Ritka, hogy ennyi és ilyen hasznos információ van egy kérdés alatt.


Egyébként mostantól akkor minden szak a Corvinus-on fizetős lesz? Mindenki aki oda megy fizet félévente?


Nem lesz egyetlen államis hely sem?

2019. júl. 26. 20:31
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Alapból minden fizetős lesz, de lesz ösztöndíj, ami majdnem ugyanaz, mint az államis hely.
2019. júl. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
ugyan annyi ingyenes hely lesz, mint eddig, csak nem államis, hanem Corvinus-ösztöndíjas. A suli honlapján van egy csomó videó és leírás erről.
2019. júl. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!