Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A komolyabb magyar egyetemek...

A komolyabb magyar egyetemek színvonala mennyivel alacsonyabb a jobb nyugati egyetemeknél?

Figyelt kérdés

Tényleg olyan hatalmas a lemaradás? És ha igen, akkor ez főként miben jelentkezik? Elavult oktatási módszerek? Túlzott elméleti oktatás, gyakorlatiasság hiánya? Elavult tananyag? Vagy esetleg másban nyilvánul ez meg?


Lehetőleg tárgyilagos, érvekkel alátámasztott válaszokat várnék.


Ha valakinek van olyan tapasztalata külföldi vagy magyar egyetemekkel, ami releváns, akkor azt is szívesen fogadom.



2019. júl. 17. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos csak a jó nyugati egyetemekről tudok írni (ETH meg az angol top2-3):


1. jóval több a pénz. mármint nagyságrendekkel. részben azért mert gazdagabb ország, részben azért mert privát emberek utalnak nekik sok pénzt.


2. odamennek a legjobb kutatók. mert vonzza őket az egyetem. és ők tartják az órákat. értenek hozzá. nagyon.


3. okosabbak a diákok. megválogatják őket mielőtt felveszik őket. nem ugy mint itthon ahol leteszel egy normális érettségit és akárhova felvesznek.


4. van tandíj (ETH pont nincs), ez plusz nyomás a diákra h tényleg tanuljon és ne csak a pénzt pazarolja.


biztos van több is, illetve vannak amiben a magyar egyetemek jobbak. mindenki válassza magának h melyiket szeretné. van itthon is egyetemista ismerősöm, külföldön is. mindegyik szereti amit csinál. nem az ország a lényeg.

2019. júl. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
A top egyetemkre megéri kimenni eth, ,cambridge , oxford. A többin nem kapsz semmivel se többet, de fizetsz érte mint a katona tiszt.
2019. júl. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Egy osztrák, német egyetemnek is magasabb a színvonala mint az itthoni egyetemeknek. Először is nagyságrendekkel több a pénze az egyetemeknek, ezért jobban felszereltek, és a tanárok is SOKKAL jobban meg vannak fizetve, ezért motivàltabbak, több idejük van készülni stb.


Egészen mások a minőségi elvárások is, a hallgatókkal, de az oktatókkal szemben is.


Itthon már nem merek angol nyelvű könyvet feladni tankönyvnek, mert kitör a palotaforradalom. Ezért itthon rendre gyengébb, vagy jó de elavult könyvekből tanítunk, míg külföldön megengedhetik maguknak, hogy a top könyvekből tanítsanak. Az meg a másik, hogy ezeknek az ára 40-50 USD, amit egy magyar diák nem tud megfizetni, így hivatalosan meg se vetethetem velük.


Itthon más a morál és mentalitás is. Külföldön az emberek tanulni járnak az egyetemre. Itt max az évfolyam krémje jár be tanulni. A többiek túlélésre játszanak. A hallgatóknak hasonló panaszaik vannak az oktatókkal szemben.


A pénz sok mindent megoldana az oktatásban is, de sajnos az nincs.


Eredmény: egy müncheni, bécsi, bonni, berlini egyetem csilliárd fényévekkel van előttünk. Középsz@r egyetemeink vannak, alulfizetett oktatókkal és alulmotivált hallgatókkal, akik vacak könyvekből tanulnak, mert angolul se tudnak rendesen, és nem is tudják megfizetni a drága nyugati könyveket.


Egyébként menj fel az edX-re, Courserára és nézz bele a top egyetemek (MIT, Stanford, Princeton, Harvard stb.) videóiba. Ha az a különbség.

2019. júl. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sok igazság van bennük.
2019. júl. 18. 14:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jók a magyar egyetemek (sőt, nagyon jók) de CSAK azoknak akik képesek arra, hogy a hatalmas lexikális tudás elvárása mellett valóban megértsék és átlátsák az anyagot, illetve a szabadidejükben is a szakmával foglalkoznak, vannak projektjeik, stb.

Itthon sokszor gyakorlatilag a példafeladatokkal, magolással át lehet csúszni egy kettessel (na persze ez sem könnyű feladat) de valódi tudás nincs mögötte. Ha vizsga után már 3 nappal elfejeti a diák hogy miért tanulta a tárgyat akkor nem sok értelme volt.

A külföldi képzéseken sokkal inkább rámennek arra, hogy a hallgatónak a lexikális tudás mellett skilleket, szemléletet, gyakorlati tudást is adjanak. Sok a projekt munka mert azokkal lehet a legtöbbet tanulni. Bevonnak az alkotói, kutatói munkákba. Csak az marad ki belőlük akinek nincsen hozzá kedve. A tanárokat ösztönzi a jó fizetés, és tényleg csak azok adhatnak elő akik amellett hogy a terület szakértői, rendelkeznek előadói képességgel is. Ösztönzik a hallgatóságot nem pedig unalmas, alig érthető, kaotikus módon adnak elő mint ahogy itthon ez jellemző (hiszen aki tényleg jó a szakmában az már vagy kiment külföldre vagy cégeknél kutat) Egyre kevesebb a valóban jó előadó, hiszen az idősek elmennek nyugdíjba, a fiatalok pedig ennyi pénzért nem maradnak az egyetemen, ami teljesen érthető. Ne hülyéskedjünk már hogy egy adjunktus 200 nettó alatt kap, aztán egész héten dolgozik, mert oktató hiány van, levelezősökkel, estisekkel is foglalkozik a nappalisok mellett, kutat, publikál, stb. Sőt, ennél még nagyobb problémák is vannak. Pl: ELTE TTK: nincs pénz alapvető laboreszközökre, ezért ki van adva hogy nem szabad buktatni mert akkor elesnek a fejpénztől.. Na ne már.


Szóval jók a magyar egyetemek, de csak azoknak akik a szakma megszállottjai már alapképzés alatt is. Az átlagos hallgató egy külföldi egyetemen sokkal de sokkal több hasznos tudást kap.

2019. júl. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak is köszönöm a választ, sok igazság lehet benne.
2019. júl. 19. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!