Orvosis csúszás?

Figyelt kérdés
Sajnos nem lett meg a szövettanom,így csúszni fogok mindenképp(csak egy tárgyat tudnék felvenni így és nem pocsékolnám el az állami féléveim). Arra lennék kíváncsi, hogy aki járt már hasonlóképen, annak hogyan sikerült megbirkóznia a tudattal,hogy nem sikerült, illetve hogyan telt a passzív féléve.

2019. júl. 18. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van vagy 8 orvosis ismerősöm, és senki nem csinálta végig csúszás nélkül. Mégis fül-orr-gégész, neurológus és baleseti sebészek lettek. Ennél nagyobb katasztrófa soha ne történjen veled! Mély levegő, nagy pohár víz és megy az élet tovább! Hajrá!
2019. júl. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Velem elsőfélévben történt meg,nem sikerült a mólsejt, akkor összetörtem,meg más is összejött,úgy döntöttem,hogy újra érettsegizek bioszból. Mivel nem az első helyre vettek fel,így úgy gondoltam,hogy megpróbálom újra. Most meg várom a júli 24-et. Ne add fel,menj el dolgozni vagy tanulj nyelvet.
2019. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Hát nagyon sokan vannak így ezzel sajnos, egyáltalán nem vagy ezzel egyedül, ha ez vigasztal kicsit. Arra azért majd figyelj, hogy jövő tavasszal elég kreditet vegyél fel, hogy az idei tavaszi meg a jövő tavaszi kreditjeid összege elérje a minimumot (36 talán már nektek). Tanulnod szerintem felesleges most nyáron meg ősszel, arra az egy tárgyadra meg mellé esetleg pár egyéb tárgyra bőven elég lesz a tavaszi félév. Inkább menj el dolgozni, meg tényleg nem bántásként, hanem tanácsként mondom, hogy gondolkodj azon, mit kellett volna idén másképp csinálnod, hogy sikerüljön, és akkor a későbbiekben ehhez tartani magad. Rágódni meg aggódni, szomorkodni felesleges már ezen, hogy csúsztál, változtatni ezen nem tudsz, előre nézz inkább.
2019. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Látom közben, hogy Debrecen. Akkor gondolom elsős vagy. Így hatványozottan mondom, hogy gondolkodj azon, hogyan kellene úgy tanulni jobban, hogy megfeleljen az anatosoknak, mert ez másodéven még rosszabb lesz anat 2-ből, aztán meg neuróból. Harmadév első félév hoki, de aztán megint rengeteg lesz az anyag, ott kirakni B vagy C vizsgán nem nagyon szoktak, de attól még tényleg borzasztó sok lesz az anyag patkóval meg mikróval, szóval inkább lelkileg lesz nehéz. Meg amit én utólag annak idején jól megtanultam volna, és legtöbb hasznát vettem volna, az pont a szövettan, kár hogy inkább az anatot meg a fejlődéstant erőltetik.

Szóval fel a fejjel, ha túl rágod az első 3, de inkább 2 éven magad, nem lesz gond, csak sok kitartás kell hozzá.

2019. júl. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

A nyelvtanulással is egyetértek, amit más ajánlott.

Sok ismerősöm még a végén tolta a szakmai angolt és hasonlók. Kihasználhatod ezt az időt erre is, ha még nincs meg, és akkor nem veszítesz időt, hasznosan telik. :)

2019. júl. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is lehet,hogy csúszni fogok,mert neuróanatómia szigorlatom augusztusra maradt. Nyelvtanulás,munka és utazás van betervezve B tervnek.
2019. júl. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyetemet 6 év helyett 9 év alatt fejezem be. :) nehéz volt elfogadni, de ez van. A passzív félévek alatt képeztem magam más területeken (angol szaknyelv, angol diploma, vállalkozás, dolgozom is, bejártam extrában osztályokra segíteni stb.). Előnye, hogy sokkal több tapasztalatom van a gyakorlatban mint a többieknek, magabiztosabb vagyok és idősebb fejjel már a betegekkel is sokkal jobban beszélek, mint a többiek. Azt gondolom, hogy a csúszás ellenére is tudok ugyan annyit, ha nem többet, mint mások, és jó orvos leszek. Mások véleményével pedig nem szabad foglalkozni. Csomóan szerencsével csúsznak át, aztán egyetem után egy darab vérnyomáscsökkentőt nem tudnak felírni és fogják a fejüket a sürgin, hogy na mit is kéne tennia beteggel. Az jobb?
2019. aug. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!