Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan készüljek fel az...

Hogyan készüljek fel az egyetemre?

Figyelt kérdés

Több mint 12 éve tanultam utoljára szakközépben, hogyan készüljek fel az alábbi tárgyakra? A matekot és informatikát valamennyire tudom , mert abból javítottam idén érettségit.


Mérnöki fizika

Mérnökgeológia

Mechanika 1.

Matematika 1.

Mérnöki kémia

Hidrobiológia


Kémiát csak általánosban , bioszt, földrajzot és fizikát csak 2 évig tanultam. Mennyire lesz nehéz a 0 ról kb elkezdeni így ezeket a tárgyakat a fősulin?



2019. júl. 20. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem brutálisan nehéz lesz. A fizikát mindnenképpen át kéne nézned előtte, akár tanár segítségét is bevetve. Biosz, föci magolható, azzal nem hiszem hogy gond lenne. A kémia is még necces, abból tudni kéne melyik része fog kelleni. Mi a szak?
2019. júl. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg a folyamatos tanulás. Így bitang nehéz lesz, de a sikeres vizsgához szükséges minden anyagot le fognak adni. Viszont a középsulis anyagot úgy veszik, hogy tudod (azt is amiből nem érettségiztél, pl fizika), tehát arra már nem térnek ki, hogy hogy kell egyenletrendszert megoldani.
2019. júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Hát ez szar ötlet volt. Gimihez képest is óriási ugrás az egyetemi szint, nem ám 12 év szünet után..
2019. júl. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán érdekel, a negatív hozzá állásod kedves 3. válaszoló. Ha 0 ról fél év alatt tudtam 5 ös matekra kijavítani az érettségit, akkor ezeket is meg fogom tudni tanulni ..
2019. júl. 20. 19:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Letöltöm a régi tankönyveket, elkezdem tanulni, nézek videókat, gyakorlok és menni fog.. Ezt fogom tenni..
2019. júl. 20. 19:50
 6/6 anonim ***** válasza:
A győri Széchenyi István Egyetem jegyzetei elég jók és szabadon letölthetőek a jegyzet.sze.hu oldalról, így előre tudod tanulni ezeket a mérnöki tárgyakat. De mindenekelőtt ha a középiskolás matek tényleg nagyon jól megy, akkor a középiskolás fizikára kellene most nagyon ráfeküdnöd, hogy a többiek szintjére felhúzd magad szeptemberre. Ehhez Holics László: Fizika összefoglalóját javaslom elméleti alapnak, hozzá pedig feladatgyűjteményként Gulyás János: Ötösöm lesz fizikából - Feladatok és megoldások című könyvét. Most megnéztem, a Neten mindkettő kapható, az előbbi a bookline.hu-n antikvár könyvként, az utóbbi pedig a lira.hu-n. Jó tanulást, sok sikert!
2019. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!