Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, egyetemre hogy...

Ameoland kérdése:

Mit gondoltok, egyetemre hogy készüljek fel? (bme-émk)

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, 3 éves szakmára mentem, mert ez biztos alapnak tűnt elsőre,illetve érettségim se lett fényes. kevéske tanulással a négyest középiskolában könnyedén hoztam,de érettségit elszúrtam. Egyre többet olvasok az építőmérnöki szakról, és megfogott a benne rejlő sok lehetőség. Viszont, nem ismerem az ottani elvárásokat és nem tudom, hogy mikre-hogyan készüljek fel. Hitegetni sem szeretném magam, mert 240 ponttal (mint pl:gépész)az emberek nem lesznek mérnökök.(98%)

Kb. egy közép matek és fizika 90%+-os kombinációval felvesznek,de lehet az első év matekját se bírnám ki vele,nem tudom. Jól gondolom? Mikkel ismerkedjem meg még előtte,hogy sikerrel vegyem az akadályokat?



2014. jún. 3. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg felvi.hu-n az érettségi követelményeket (kell-e emelt, hány pont kell), továbbá egy pontszámító kalkulátorral nézd meg hogy ha újraérettségiznél matekból, és fizikából akkor hány pontod lenne. Szerintem ha a ponthatárt meghaladod mondjuk 20-30 ponttal, akkor felvesznek. Mert nyilván első sorban azokat veszik fel, akik jóval meghaladják a határt, nem azokat akik csak éppen átcsúsznak felette.

Én sem értek olyan jól a dologhoz, szóval bocsánat ha téves infókat adtam.

2014. jún. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló válaszát egészíteném ki azzal, hogy (úgy tudom) nem a ponthatárhoz mérten veszik fel az embereket, hanem a van egy maximum felvehető létszám, és az utolsó ember pontszáma lesz a "ponthatár". Javítson ki valaki, ha tévedek, de akkor gyorsan tegye, mert idén felvételizem. :D
2014. jún. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem a ponthatárokról szól a dolog, az rendben van. A megszerzendő,alap tudásra irányult volna a kérdésem, hogy annak mit kéne tartalmaznia. Ezért is mondják,hogy könnyű a bme-re bekerülni,de nehéz bennmaradni.
2014. jún. 3. 18:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én most végzek építőmérnökként. A matek érettségim lett a legrosszabb, mondjuk azért a 4-es bőven megvolt. 2 félév matekunk volt, ami simán teljesíthető, ha nem elsőre, de másodszorra tuti. És a matekkal nem csúszol. A fizika neccesebb, de ne a középsulis fizikát nézd, mert nekünk leginkább a mechanika rész kell. Én nem érettségiztem fizikából, mechanikát meg nem is nagyon tanultunk, mégis el tudtam végezni. A középiskolai teljesítményed alapján nem lehet eldönteni, hogy el tudod-e végezni vagy sem. Ide sok-sok szorgalom, akaraterő, értelem, és rengeteg kitartás kell.
2014. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én idén végeztem építőmérnökin. Egy 5-ös informatika és egy 4-es matek érettségim volt. Középszint mindkettő.

Sajnos anno a BME-re nem jelentkeztem, pedig oda is elég pontom lett volna.

Vizes mérnökként végeztem, nagyon szeretem és a lehetőségek tárháza tényleg szinte korlátlan ebben a szakmában. A legjobban az tetszik, hogy megvan az alapdiplomám és ha lesz rá pénzem bármikor átképezhetem magam 2 év alatt az építőmérnökön belül bármilyen szakirányra.


Hogy mi kell nagyon? Racionalitás, jó felismerőképesség, marha sok kitartás és akaraterő. Ennyi. A középiskolás matekkal és fizikával kb. semmire nem megy itt az ember. Az alapokat tudni kell, a többit meg megtanulod az egyetemen. Fel kell ismerni, ha valami nem megy. Van olyan ismerősöm, aki 3-szor vette fel a matekot. Ez marhaság. Az első zh után érzi az ember, hogy ez menni fog-e vagy sem. Ha nem, akkor segítséget kell kérni, akár zseni csoporttárstól, akár különtanártól, akárkitől. Ez nem szégyen.

Én pl. az első két matekot simán letoltam, a harmadik valószínűségszámítás volt, ami gimiben is az halálom volt, nem akarja befogadni az agyam. Különtanárhoz jártam és harmadszorra rugdostattam át magam a vizsgán.

Az első félévem egy nagy katasztrófa volt, hihetetlenül nagy a szakadék a gimi és az egyetemi szint között, mindenem 1-es lett, teljen elkeseredtem, aztán mégis időben végeztem, kiváló eredménnyel. :)

Nem kell túlparázni, kerülj be és KÜZDJ! :)

2014. júl. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jól pihend ki magad és szórakozz sokat,mert aztán 1 évig nem lesz életed.Ezt tudom mondani:D Van egy 0. zh,azt mindenképp gyakorold be. bme alfa a google-ba,és ott kell majd a neptun kódod vagy hogy van.Lesz fizika+matek 0. zh is,így egyben a kettő,de az csak arra kell,hogy megnézzék,hol tart a tudásod.Ha rossz,akkor érdemes felvenni a statika alapjait,ami nagyon de tényleg nagyon hasznos.Bármilyn is lesz a gimis zh,vedd fel,mert + gyakorlat és statika az elég necces.Fél évfolyam újra csinálja.Nem a reakcióerők,inkább az inercia meg a hatásábrák,amik a húzósabbak,de majd úgyis rájössz:) A lényeg,hogy a 0. matek zh-ra készülj fel,mert nem könnyű(nem használhatsz számológépet).Nem árt tudni fejből bizonyos nevezetes szögeket vagy összefüggéseket,logaritmus azonosságokat,koordináta-geometriát,egyenlőtlenségeket,számtani és mértani sorozatokat,a sík-és térgeometriát.Ott vannak a gyakorló feladatok,oldd meg vagy 30x,és tuti átmész.Ha más nem,emlékszel a megoldásra:D A végeredményre kapsz csak pontot,azt nem nézik,hogy hogy vezetted le.Ha jó a válasz 4 pont,ha nem írsz semmit 0,ha rossz a válasz,-1 pont.40% az elvárás,és van 15 kérdés,azaz ha jól válaszolsz 6 feladatra,meg is van.Fontos,mert kritérium az A1 vizsgához.Hogy hogy megy az élet,azt majd kitapasztalod magad.Lesznek mentorok,akiktől segítséget kérhetsz,de írsz nekem priviben,én is szívesen segítek bármiben.Tankörökre lesztek osztva,és lesznek állandó társaid az első félévben,többnyire minden órán együtt lesztek,így jobban megismerhetitek egymást.Az első zh-t már a harmadik héten írjátok is statikából,úgyhogy nem árt nagyon odafigyelni és akkor nem lesz baj.Én az elejét elbaszarintottam,aztán belejöttem,második már 39 pont lett 50-ből(az első 7 egész:D).Matekkal is legyél tisztában,mert 3 zh lesz,4 8 és 12. héten.Aztán szépen majd jön mindenből az első zh,és észre sem veszed,vége a félévnek és jön a vizsga.Kb ennyi az 1. félév.Én minden mechanika példatárat és könyvet megvettem,mivel azok a szóró tárgyak,érdemes megvenni őket a tanszéken.Középiskolában ha tanultál analízist,akkor jó,mert könnyebben fogod megérteni,de így is lesz egy csomó újdonság,úgyhogy ne éld bele annyira magad:D Azért nem az lesz,hogy az első félév matekra bejársz melegedni.Mindenre tanulj időben,a házikat amint kiadták,csináld meg,és nem úszol el.Ha tudod,hogy zh lesz,akkor már 1 héttel előtte kezdj el tanulni rá,mint az állat,mert hamar kifutsz az időből.Nagyjából ennyi,ha kell vmi,privi
2014. aug. 25. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!