Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Élelmiszermérnök diplomával...

Élelmiszermérnök diplomával jelentkezhetek vegyész Msc-re?

Figyelt kérdés

Előre szólok, próbáltam utánakeresni, de mivel nem vagyok benne az egyetemi életben, így kicsit kínai ez a kreditrendszer, ill. tárgypótlás ..stb.


Nos.. pontosan miket kéne pótolnom, ha ez egyáltalán lehetséges?


2019. júl. 20. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nem, de ha meg is oldanád, rengeteg olyan dolog lenne, amit bsc-n már tanultak a szakon, így te nem fogod tudni.
2019. júl. 21. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%

A Tájékoztatóban kellene utánanézni, és hopp, meg is van... 3. sz táblázat

[link]

Előzetes kreditelismerési eljárás kell, szintén ott a tájékoztatóban.

2019. júl. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oké, köszi, hogy utánajártál belinkelted és írtál ide. De épp ezt próbàltam magyarázni, hogy ezt már elolvastam.


Lehetőség szerint még azelőtt szeretném megtudni, hogy kompatibilis az alapszak az Msc-vel, mielőtt belekezdek..

A kémia és az élelmiszermérnök szak is érdekel, viszont az utóbbit a városomban tanulhatnám. Ezért kérdeztem.

2019. júl. 21. 10:42
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

Bocs, de ha utánanéztél, akkor értelme nulla kérdésnek.

Le van írva, kreditelismerési eljárás kell ilyen esetben. Az is le van írva, hogy ez intézményi hatáskör, őket keresd. Az is le van írva, hogy van lehetőség előzetes kreditelismerésre. Beadod, megválaszolják, és tádám, tudni fogod, mehetsz-e.

Szóval minek néztél utána?

2019. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De jézusom már.. Gondoltam lehetséges, hogy valaki volt már ilyen helyzetben és megtudnák mondani, hogy pontosan hány kreditet fogadtak el mennyiből, illetve milyen tárgyakat (nehézség miatt) kellett emellett pótolni.. Azért nem olyan egyedi a helyzet, valószínű minden élelmiszermérnök diplomásnak ugyanazokat a krediteket számolnák (plusz/mínusz valamennyi).


Annyira nem értem, hogy ezen mit kell akadékoskodni, meg te is csak azokat nyomatod, amiket leírtak.. Ha pontosan leírnád a pótolandó tárgyakat, esetleg mi a nevük , talán még mennék is valamire.

Meg ez is, hogy beadom aztán válaszolnak.. könyörgöm mit adok be?? El sem kezdtem a képzést, nincs meg a diplomám, mit adnék be? Leírtam miért szeretném előre tudni, nekem előre kell terveznem. Nem akkor szeretnék ott állni, hogy ja mégse vennének fel vegyésznek ezzel a diplomával.

2019. júl. 21. 12:10
 6/8 anonim válasza:
Szia! Mivel egyértelmű tájékoztatást nem lehet hozzá találni, szerintem az lenne a legjobb, ha annak egyetemnek a tanulmányi osztályához fordulnál, amelyikhez jelentkezni tervezel, ott biztosan tudnak segíteni. Ha elküldöd/kinyomtatva elviszed nekik a teljesített tantárgyaid listáját, akkor esetleg megtudják mondani, hogy körülbelül mi mindent kellene pótolnod. Azért is javaslom ezt, mert az is előfordulhat, hogy a különböző egyetemek tantervei között van némi eltérés, pl. ami az egyik helyen egy kurzus, az a másikon szét van szedve kettőbe, úgy hogy lehet, hogy valaki aki szintén élelmiszermérnökiről ment vegymérnökire, de mondjuk Debrecenben végzett, te meg a BME-re akarsz menni, nem teljesen ugyanazt a rendszert követve pótolta a tárgyakat. Egyébként ha a to-hoz fordulsz, javaslom, hogy még ilyenkor nyár közepén tedd, mert a beiratkozási időszak után minimum szorgalmi időszak közepéig kilométeres sorokban állnak előttük a hallgatók és ki se látszanak a munkából (nálunk legalábbis így van).
2019. júl. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Hihetetlen vagy.

LE van írva, hogy kérj az intézménytől előzetes kreditelismerési eljárást, mert azt pont erre találták ki. Több helyen végezhetsz élelmiszermérnökként, több helyre mehetsz vegyésznek, Lehet, hogy egyik intézmény elfogadja bemenetnek, másik nem.

Se azt nem tudjuk, hol végetél, se azt, hova mennél...

2019. júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

természettudományos ismeretek (matematika, fizika, informatika; biológia, földtudomány, környezettan) területéről 15 kredit;


szakmai ismeretek (általános és szervetlen kémia legalább 10 kredit,


szerves kémia legalább 10 kredit,


analitikai kémia legalább 10 kredit,


fizikai kémia legalább 10 kredit) területéről 50 kredit.


A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a korábbi tanulmányai alapján a hallgató legalább 40 kredittel rendelkezzen. A hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint meg kell szerezni.


40 kredit kéne legalábba bekerüléshez. Szerintem meglehet.

2019. júl. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!