Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszermérnök vagy Biomérnö...

Élelmiszermérnök vagy Biomérnök vagy Vegyész vagy Vegyészmérnök?

Figyelt kérdés
Jelenleg 11.es vagyok gimnáziumban tanulok és biológia-kémia fakultációt választottam. Erősen gondolkodom, hogy ezek közül a szakok közül melyik lenne a legjobb választás. Matematika annyira nem az erősségem és nem is szeretem annyira mint a kémiát biológiát. Melyik lenne az ideális? Amivel az elhelyezkedés se gond később.

2018. szept. 6. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel mérnök szakok, mindegyik esetében fontosak a matematikai számítások. Én már nézegettem ilyen szakokról leírást és szerintem a vegyész vagy biomérnök a legjobb választás. Ugye a kettő közül meg válaszd ki, hogy kémiával vagy biológiával akarsz jobban foglalkozni. Mindkettő esetében erősen ajánlott a mesterképzés is, ahol vegyészmérnökként akár a gyógyszeriparban is dolgozhatsz megfelelő szakirányt választva.


Vegyésszel az a gond, hogy laborban kutat meg ilyenek, de nagyon kevés pénzt kapnak rengeteg tudásért és egyszerűen Magyarországon nem éri meg ezzel elhelyezkedni.


Élelmiszermérnökről pedig nem sokat tudok őszintén szólva.


remélem hasznos info volt.


Egyébként én is 11.-es vagyok biosz-kémián.

2018. szept. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Ahogy állás ajánlatokat nézegettem vegyész végzettséggel nagyon sok félre területen lehet elhelyezkedni. A vegyészmérnöktől csak azért félek kicsit mivel ahogy mondtam a matek nem az erősségem és gondolom ott több a matek mint egy sima kémia szakon.
2018. szept. 8. 08:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Viszont ha a kémia jól megy, akkor tudsz több időt szánni a matekra, többet tudsz gyakorolni stb.


Előző voltam.

2018. szept. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igaz! Köszönöm :D
2018. szept. 8. 12:43
 5/7 anonim ***** válasza:
En most keztem az Elelmiszermernokit es nagyon sok a kémia-fizika. Elvileg megeri, mert jok a jövőbeli munkalehetőségek. Es matek is van.
2018. szept. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindegyik jó, de készülj fel, hogy Msc szinte biztosan kell egy jó munkához! Első 2 félév ilyen matekos fizikás agyrém, utána már inkább szakos tárgyak amik érdekesek. Én biomérnök vagyok, de van élelmiszeres, és vegyészmérnök ismerősöm is. Igazából bio, és vegyész az egészen hasonló, a(gyógyszer)cégek általában mindkettőt szívesen látják. De mindegyikkel érdemes külföldre nézelődni, itthon az intelligens munkaerő csak teher...:D
2018. okt. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"vegyészmérnökként akár a gyógyszeriparban is dolgozhatsz megfelelő szakirányt választva"


Bármelyik szakirány jó lehet. Én élelmiszermérnökként dolgozom gyógyszergyárban, és ugyanolyan beosztásban mint a vegyészmérnökök. A minőségbiztosításon még több élelmiszermérnök van.


"Msc szinte biztosan kell egy jó munkához"


Tőlem sose kérdezték, hogy BSc vagy MSc a diplomám. A kollégáimnak is vegyes ugyanannál a beosztásnál is.

Tudom, hogy nekem a BSc diplomámmal a 5-600e/hó nettós fizetésem nem a csúcsok csúcsa, de hazai viszonylatban jónak mondható.

2018. okt. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!