Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha szerzek egy diplomát egy...

Ha szerzek egy diplomát egy egyetemen, akkor utána ha jelentkezek egy másik egyetemre, ott bekerülhetek állami támogatással, vagy a másodikat már csak önköltségesen vegezhetem el?

Figyelt kérdés
Még csak gimibe járok, most leszek végzős, úgyhogy még nem vagyok túl jártas ebben. Nem sikerült még választanom, hogy hova menjek tovább, de ha valamit elkezdek, azt be is szoktam fejezni. Úgyhogy ha elkezdek egy egyetemet, akkor ha tudom, akkor végig szeretném azt járni, de ha meg annyira nem tetszik és mást akarnék majd dolgozni, akkor sem szeretnék vagyonokat fizetni a tandíjra... Lehetséges így?

2019. júl. 21. 13:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%
Az előző válaszoló pontatlan választ adott. Az osztatlan képzés csak abban az egy esetben jelent plusz két állami félévet, azaz 14-et, ha 10 félévnél hosszabb tanulmányi idejű képzésre használják fel. Csak az általános orvosi és a középiskolai tanári osztatlan képzések hosszabbak 10 félévnél, az összes többi 10 féléves. Így tehát a legtöbb osztatlan képzés esetén is csak 12 állami félév jár, ugyanúgy, mint azoknál, akik külön csinálnak alap- és mesterképzést vagy két alapképzést.
2019. júl. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%
Tanári 5 éves és mégis 14 félév van. ;).
2019. júl. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%
Viszont magadra is írd, hogy pontatlan választ írsz, hiszen szerinted kivétel nélkül mindenkinek 12 van. =).
2019. júl. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
53%
Téves a 12. válaszoló válasza. A középiskolai tanári képzés már nem 5 éves, hanem 6 éves. Csak az általános iskolai tanári képzés 5 éves.
2019. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Tevés a utolsó válasza mert a tanári 5 éves az 1 év az gyakorlat, ahol már keres is. ;).
2019. júl. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Es ide sorolhatod a vegyes képzést is ami 4.5+1 év. Tehát a válasz hibás. Es ugyancsak hibás, hiszen az elején azt állítottad, hogy kivétel nélkül mindenkinek 12 félév. Akkor hirtelen lett kivétel? Amúgy fogyatékossággal még 4 félév jár, tehát 16 alapképzésben pl.
2019. júl. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!