Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem szeretik általában...

Miért nem szeretik általában a német nyelvet? Vannak olyanok, akik már a hangzásától is rosszul vannak, de miért?

Figyelt kérdés
Engem konkrétan mindig hülyének néznek, amikor azt mondom, hogy a német jobb, mint az angol, és nekem jobban tetszik. Sőt számomra egyszerűbb, és logikusabb is (a der, die, das-tól eltekintve).

2019. júl. 30. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Mert kötelező volt, és nyomták le az emberek torkán, mint 40 éve az oroszt. Azt se szerette szinte senki.

Az angolt pont ennyien utálják, csak könnyebb belátni, hogy szükséges, ezért halkabb az utálat.

2019. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Egyetértek a felettem szólóval. Hangzásra pedig, ha már germán nyelv érdekel, akkor inkább svédet vagy norvégot tanulnék, tisztább, nincs annyi ,,krákogás". Illetve a 21. században amikor a németek beszélnek angolul, nem látom értelmét.
2019. júl. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos én úgy látom, hogy a németek nem beszélnek angolul, én ezt tapasztalom. Aki pedig igen, az nem hajlandó használni. Bizonyára ez munkakörnyezet kérdése is, de eddig még nem sokan leptek meg.
2019. júl. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
#2 hát én ezt nem tapasztalom :(
2019. júl. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknak nem tetszik a hangzása. Krákogós és nem olyan dallamos, mint a hypolt latin nyelvek.
2019. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1.)Mert az angol után tanulva nehezebb.

2.)Mert a világháború óta még mindig szokás a németeket csesztetni. Pl amit mondanak rájuk: nics humor, rossz a konyha, nacik, milyen a nyelvük is stb. Mind csak buta előítélet.

2019. júl. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Régesrégen, 4. osztályban volt választás 2 között: angol és német.


Angolt választottam, mert szerintem legegyszerűbb nyelv, és magyar nyelvben sokszor szerepet játszik. Illetve világ nyelv, szinte bármely országban tudod alkalmazni.


Németet is elszeretném kezdeni tanulni 3. nyelvként később de angolt szeretném befejezni előtte. Némettel elsősorban a kiejtéssel van bajom, illetve ahogy mondták nekem elég nehéz nyelv. Több haver is jelezte felém. 4 év német tanórák után alig tud németül beszélni. 1 év angol után tök jó szinten van mint németül.

2019. júl. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen tanárokkal - tisztelet a kevés kivételnek -, mint akik és amilyen módszerrel Magyarországon tanítanak, nem is csodálom, hogy elmegy az ember kedve egy nyelvtől.


Egyébként nekem semmi bajom a némettel, sőt ez az egyik kedvenc nyelvem. Első hallásra beleszerettem. Sokkal jobban kedvelem az angolnál, amit amúgy egy ritka logikátlan nyelvnek tartok mind a kiejtés, mind pedig a nyelvtan szempontjából. Azt kívánom bárcsak a német lenne inkább a világnyelv. Nem utálom az angolt, de messze nem ez a germán - latin korcs a kedvencem.

2019. júl. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Trevor. ***** válasza:
100%

Engem is néztek már hülyének, amikor azt találtam mondani, hogy a német jobb az angolnál szerintem. A korábbi válaszolók krákogásra való panaszaira pedig ajánlom a holland nyelvet, na ott tényleg van, németben nem igazán. A németet, mint akármilyen más nyelvet, lehet csúnyán és szépen is kiejteni.


Az tény, hogy az angol könnyebb, egyedül a kiejtés, ami komolyabb gyakorlást igényel.

2019. júl. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!