Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezzel a nyelvtudással írásbeli...

Ezzel a nyelvtudással írásbeli vagy komplex nyelvvizsgára készüljek 8 hét múlva levő vizsgára?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem egy Dover online szintfelmérőt angolból.

Jelenleg A2+ szinten vagyok, ami azt jelenti, hogy utána van még a B1 és utána van a B2, ami ugye kellene nekem, hogy kézhez kapjam az amúgy már kész diplomát...


Kitaláltam, hogy most már komolyan veszem a dolgot és októberben elmegyek vizsgázni mindenképp.


Kérdés: csak írásbelire koncentráljak vagy komplexre inkább? Origo-ra szeretnék menni, de minden hasznos tanácsot elfogadok. 8 hetem van felkészülni.


2019. júl. 31. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Komplex egyértelmű több az esélyed a sikerre a százalékok miatt.

A masik meg origonal nagyon szeretik az összetett szavakat. Van hogy nincs is benne a szótárba hanem ket szó összetételt leválasztva külön kikeresve kapod meg a jelentést. Nagyon jol kell forgatni a szótárt mindenkeppen ha nincs akkora lexikád gyakorold a szóhasználatot ne neten keress szavakat.

A nagy szövegen sok múlik a kis szöveg pedig potya 10 pont en igy érzékeltem. A kicsit gyakorold hogy minel rövidebb 5-10 perc alatt jol megtudd csinalni. A nagyra pedig szánj az időből majd egy jó órat.

A leveleknél fontos hogy csak annyi helyed lesz ami ott van tehat ne próbálkozz oda hanem egy masik lapra. Azokra eleg 1 ora mindkettőre. Úgy tapasztaltam inkább baráti levelek de van hivatalos is. Röviden tömören fogalmazz és az a lenyeg minel több nyelvtant színesen tartalmasan használj ki. Ezen felül a fordításon sok miulik erre megy el a 45 perc amit a 5-10 perces rövidebb szövegertesnel megspórolsz. Ha ezt betartod akkor van 5 perced atnezni ami pont 3 órat tesz ki. Ne gyere ki hamarabb sokkal mert en amiatt buktam meg hogy 1.5 ora utan azt hittem milyem jó vagyok kijöttem es hat rossz lett. Az origo kb mindent ket a nagy szövegnél teljes mondatokban válaszolj pl a boltban hosszú volt a sor ? Erre a válaszod Igen a boltban hosszú volt a sor. Tehat a kerdes minden eleme jelenjen meg a válaszban. Kis apróságra adnak pontot tehat próbálj MAGYAROSAN!! szo szerint forditani a szövegekből. Ennyi a szóbeli az könnyebb az kb mint egy szimpla érettségi nekem azzal nem volt gondom

2019. júl. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mehetsz egyből B2-re is, majd ha elérsz arra a szintre. Semmi értelme nincs végigmenni a fokozatokon, mert pénzkidobás. De akárhogyan is döntesz, komplexre készülj mindenképpen, mert úgy érvényes a nyelvvizsga. Ha Origo-ra mész, akkor gyakorolj Origo-s vizsgalapokat, esetleg mellette érettségis feladatlapokat, azok is sokat segíthetnek.
2019. júl. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves első! Köszönöm a válaszod és a hasznos infókat.

Neked szóbelivel nem volt gondod, ezért ajánlod, hogy komplex. Lehet jobban járnék ha rád hallgatnék, nem tudom, de szerintem ha most elkezdek készülni külön a szóbelire is, akkor megoszlik és akkor nem lesz olyan erős az írásbeli. Én tényleg egy kicsit gyengébb szinten vagyok még, szóval nekem egy áldás lenne ha sikerülne csak az írásbeli. Azt hiszem, hogy csak írásbelit tudom bevállalni, és még az is necces. De a tanácsaidat nagyon szépen köszönöm. A szóbeli az nekem nehezebb lesz.


Szótárból milyet ajánlasz?

2019. aug. 1. 05:12
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves második, köszi a válaszod. B2-re megyek egyből. Ha külön rakom le az írásbelit és külön a szóbelit, az is komplex, nem?
2019. aug. 1. 05:14
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Nekem Akadémiai van de igazából nem számít én azt a szempontot helyezném előre hogy minél újabb legyen és hogy mik vannak még benne pl nyelvtan ami nehezebben megy. Mindenképpen néz bele a hátuljába.

Nem azért ajánlom hogy komplexez mert nekem könnyebb a szóbeli hanem mert hamarabb meglehet a vizsgád.

Elmagyarázom részletesen akkor a nyelvvizsga sikerességének feltételei;

A részenkénti 40% tehat a hallásnak is 40 a szóbelinek is a fordításnak a levélnek a szövegnek is magában el kell érnie a 40% hogy sikerüljön összben pedig el kell érni a 60%. Tehat ha van egy 40% hallas de egy 80% beszéded akkor is meg van a szóbelid.

Ez igaz összegben is ha az írásbeli összességében csak 40% lett tehat minden rész 40 % a fordítás a levél a szöveg (ha nem komplexeznel nem lenne esélye annak hogy meglegyen meg igy is a nyelvvizsgád) de mivel komplexezel es tegyük fel jó lett a szóbeli meg a hallas a és ott pedig összességében 80% minimum össszeszedtél pl 90% beszed 70% hallás 70+90=160:2=80 ez is 80% akkor bar az írásbelid összességében csak 40% lett és nem lenne meg de mivel a szóbeli részével 40+80=120:2=60 60% eléri összességében a 60% így meg van a teljes nyelvvizsgád tehat mind a szóbeli mind az írásbeli. Hiszen teljesül az a feltétel is hogy minden reszen egyenkent (hallas, beszéd, fordítás szöveg, levél) elérte a 40%, összben pedig a 60%.

Tehat ket lehetőséged van hogy teljesítsd a nyelvvizsgát komplexben:

Az egyik hogyha mindket reszt figyelembevéve elérem a 60%, de ha ez veletlen nem sikerül tegyük fel mondjuk a hallásod csak 35% lett ami kizárja azt hogy a szóbelid sikeres legyen és azt is hogy teljesben sikeres legyen a nyelvvizsgad, de azt nem zarja ki hogy az íráabelid ne legyen meg. Hiszen ha ott meg teljesülhetnek azok a feltetelek hogy minden rész meg van 40% és csak az írásbeli részei összességiben 60% elérik. Akkor csak az írásbelid de az is meg van legalább.

Tehát 2 esélyed van arra hogy nyelvvizsgát szerezz ha csak az egyiket csinálod akkor csak egy lesz.

A masik árban akkora különbség sincs a kettő tipus kozott.

2019. aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mi van akkor ha,

írásbeli: 45%

szóbeli : 55%


Az írásbeliről átmehet 5 % és kész a szóbelim vagy fordítva, 15 % megy át az írásbelire és az van meg?

Ilyen van?

Mert akkor tényleg van értelme számomra a komplexnek.



Ezek a reális százalékok nagyjából, amire én jelenleg képes vagyok. Szóval én értem amit mondasz, már én is számoltam, osztottam, szoroztam, de 80% szóbeli tuti, hogy nem lesz soha nekem, sem írásbeli.


Tehát ha a fenti működik, akkor tényleg jó.

2019. aug. 1. 20:38
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
Te félreértetted azt amit irtam nem nem menthető. Átlagban kell meglennie a 60% a ket resznek egyben, úgy hogy egyik resz sem lehet kevesebb 40%-nal.
2019. aug. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!