Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Könyvből meglehet tanulni...

Könyvből meglehet tanulni spanyolul?

Figyelt kérdés
szeretnék spanyolul beszélni, de nem akarok suliba járni? megtudnám tanulni könyvből vagy netről??
2010. júl. 12. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Angolul így, könyvekből, hangkazettákból, CD-anyagokból tanultam meg, most éppen ugyanígy a spanyolt tanulom.

Igen, lehetséges!

2010. júl. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de most néztem az egyik oldalon és még fonetikusan sincs leírva akkor honnan tudnám h kell kiejteni?
2010. júl. 12. 20:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Néhány játékboltban, élelmiszerboltban az ún. "olcsó könyvek" polcán láttam már nem egyszer "KÖNNYEN, GYORSAN SPANYOLUL" c. könyvet, amely legelőször is a kiejtést írja le.

Ugyanígy anno az angol nyelvkönyvemben is így volt.

Neten biztosan találsz a kiejtésről oldalakat.

2010. júl. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

DR. KIRÁLY RUDOLF: TANULJUNK SPANYOLUL!

Pontosan ez a könyv címe.

Szintén az ún. "olcsó könyvek polcain" láttam ugyanilyen nyelvkönyveket:"KÖNNYEN, GYORSAN NÉMETÜL", KÖNNYEN, GYORSAN FRANCIÁUL"

2010. júl. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Keress rá arra, hogy Kosztolányi hogyan tanult meg portugálul!
2010. júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! remélem sikerül, mert nagyon szeretnék spanyolul beszélni! :)
2010. júl. 12. 23:26
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindent meg lehet tanulni könyvből (erre valók a könyvek).


Az említett Király Rudolf nem rossz könyv, bár nagyon száraz. Egy másik apróság vele kapcsolatban, hogy kb. 70 éves könyv, tehát nem a mai nyelvhasználatot tanítja meg, de ez középfokig nem túl zavaró.


Vedd meg a "Spanyol nyelvtan" c. kis könyvet (nagyon vékony, jól mutatja a spanyol nyelv egyszerűségét), és magold be azt is.


Középfok alatt érdemes olyan tankönyvet használni, ahol van munkafüzet és javítókulcs, tehát a fordítási hibákat javítani tudod.


Ha már eljutottál kb. alapfokig vagy középhaladó szintre (van 2-3 ezres szókincsed, ismered a nyelvtant), akkor fejleszd a hallás utáni szövegértés, ami a spanyolban szerencsére nem olyan nehéz, mint pl. a franciában. A net tele van spanyol rádióállomásokkal. A mexikóiak, egyes spanyolok és egyes kolumbiaiak beszélnek a legérthetőbben. Ha már őket tökéletesen érted, akkor a chileiek, argentinok stb. jelentenek némi kihívást, elég furcsán beszélnek.


A spanyolt könnyű elkezdeni, főleg, ha tudsz angolul. Egy idő után azonban lesz néhány nehézség (elsősorban a rendhagyó igék és a subjuntivo pontos használata), ezektől nem szabad megijedni, szép lassan be lehet kanalazni ezt a kásahegyet is. Az igeragozástól sem kell félni, logikus rendszert alkot a 17+5 igeidő/mód.


Ha bármi érdekel, ami spanyolul van, akkor az meg fogja könnyíteni a helyzetedet, a net tele van spanyol filmekkel, hangokkal, könyvekkel.


A Juan March alapítvány weboldaláról irdatlan mennyiségű spanyol tudományos előadást lehet meghallgatni, amelyek az alapítvány konferenciáin 1975 óta elhangzottak.


Egy fontos dolog, hogy ha tanulsz spanyolul, attól még nem fogod érteni sem a spanyol blogokat, sem a spanyol weblapokat, dalszövegeket, msn-dumákat. Ugyanis azok nagyon torzítva, elég vastag szlengben íródnak. Én előbb értettem meg jogszabályok szövegét, mint egy tizenéves blogbejegyzéseit. A spanyol nyelvterületen az élő beszéd és a szleng nagyon messze van az irodalmi nyelvtől, tehát jobb, ha ez a sokk majd nem ér váratlanul.

2010. júl. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Valaki pár kérdéssel ezelőtt ezt ajánlotta: [link]

(Én is mostanság kezdtem el a spanyolt és ez az oldal elég jónak tűnik... )


¡Buena suerte! :)

2010. júl. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
angolt tanultam, de az nagyon nehezen ment, de lehet azért mert nagyon nem szerettem! ezt megszeretném tanulni remélem sikerülni fog!!!! :) Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 13. 14:18
 10/10 anonim válasza:
Csak könyvből . . . spanyolul nem csak magyar-spanyolul ha nem hallod hogy kell kiejteni kommunikálni nehezen fogsz megérteni lehet de nem biztos hogy megértik amit te mondasz :P . . . azt hallani is kell (tapasztalatból mondom)
2010. okt. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!