Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez mit jelent magyarul? N'...

Ez mit jelent magyarul? N' scheisse muss ich

Figyelt kérdés
n' Scheiß muss ich

2019. aug. 12. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Ehhez tudni kéne a szövegkörnyezetet.
2019. aug. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincsen. Egy pólóra van ráírva.
2019. aug. 12. 23:25
 3/5 Rick Mave ***** válasza:
75%

Szövegkörnyezet...? Egy polóra nyomtatott szlogen dumánál?? Nem, ehhez nem kell tudni a szövegkörnyezetet csak benne kell élni a mindennapi szlengben a németek között. Tehát:


n' Scheiß muss ich = egy nagy sz*rt kell nekem bármit is (’n' Scheiß = eine Scheiße)


Ez tulajdonképpen egy felszólításra adott nem túl szalonképes reakció (stark umgangssprachlich). Pl. egy neveletlen tinédzser állandóan csak a sz.gépen játszik, a szobája pedig úgy néz ki mint a disznóól, az anyja pedig beszól neki, hogy:


- Du solltest ab und zu dein Zimmer aufräumen!


- 'n' Scheiß muss ich.

2019. aug. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

#3


Ne kötekedj, az elején nem írta, hogy ez egy pólóra nyomtatott szöveg. És igen, kb “Nagy szart kell nekem!” a jelentése. De akkor is szövegkörnyezettel értelmes, mert ez egy valamire adott reakció, csak így magában senki nem mondja :D

2019. aug. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van egy ilyen című könyv is, meg egyéb kiegészítőkön is láttam már (bögre meg ilyenek).
2019. aug. 13. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!