Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményed arról, hogyha...

Mi a véleményed arról, hogyha valakinek akcentusa van?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hogyha egy magyar (vagy már nemvzetiségű) ember kimegy külföldre és angolul beszél, akkor mennyire vetik meg? Szerinted mi a véleményük róla?

És, mit gondolsz azokról a külföldiekről, akik a mii anyanyelvünket tanulják? Kinevetnéd őket, vagy épp ellenkezőleg, csodálnád?


2010. júl. 12. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem, ha valakinek van akcentusa, mert az azt jelenti, hogy ismer egy másik nyelvet is :) Pld. van ez a francia szakács a Kuki (nem tudom, hogy írják a nevét), hát az ő akcentusa kimondottan tetszik :)
2010. júl. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem Király Viktor akcentusa jön be nagyoon (L):)))
2010. júl. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés ember beszél idegen nyelven akcentus nélkül. Ráadásul a magyarra azt szokták mondani, hogy aranyos.
2010. júl. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nemrég megkérdezte tőlem egy izraeli kollégám (aki már egész jól beszél magyarul), hogy mi a különbség a "gaz" és a "gáz" szó között :) Annyira aranyos volt :) Neki is van akcentusa, méghozzá nem is kicsi. De én imádom hallgatni :)
2010. júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt amikor megismerném, az első alkalommal mosolyognék párszor, amikor egy két szót furcsán mond. Utána megszoknám.


Így volt ez egy ukrán ismerősömmel is. Nagyon jól beszélte a magyar nyelvet, de hát hallani lehetett, hogy akcentusa van. Meg is mondtam neki, hogy ne vegye sértésnek, nem kinevetem, hanem tetszik, ahogy beszél =). Ő "bosszúból" ukrán, orosz, lengyel, szlovák (ezeken a nyelveken is nagyon jól beszélt) nyelvtörőket tanított nekem. Az eredmény az lett, hogy addig nevetett, hogy már fájt a hasa =). Közben én is könnyesre röhögtem magamat =). Mellesleg piszkosul be is rúgtunk közben =).


Sajnos nagyon régen volt már, ő vissza ment Ukrajnába, elfelejtettem a nyelvtörőket... Pedig tudtam vagy 10-et biztos =).

2010. júl. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"hogyha egy magyar (vagy már nemvzetiségű) ember kimegy külföldre és angolul beszél, akkor mennyire vetik meg?"


Semennyire. Minden külföldi akcentussal beszél. Biztos vannak, akik megvetik a külföldieket, de ezek nem azok az értelmesebb emberek, akiknek érdemes adni a véleményére.


"És, mit gondolsz azokról a külföldiekről, akik a mii anyanyelvünket tanulják?"


Semmit. Sok ilyet ismerek, főleg orosz egyetemistákat. Ők pl. keverik az O, A, Á hangokat. Nekik ez ugyanaz a hang, nem világos számukra a különbség. De az a lényeg, hogy mit mond valaki, nem az, hogy hogyan.

2010. júl. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én spec szeretem a francia meg az arab akcentust, mivel azt az igazi amerikaias angolt meg az eredetit is alig érteni mert nem forog a nyelvük rendesen..


Úgy beszélnek mintha a víz bugyogna..

2010. júl. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem vetik meg. Tapasztalat. Gondolj csak bele, pl. Londonban mennyi külföldi, nem odavalósi van - lengyelek, arabok, indiaiak, stb. Előbb-utóbb beletanulnak és inkább színesítik a nyelvet. Biztos mosolyogtatóak, de nem mutogat rájuk folyton mindenki.


Aztán... az olaszok egyáltalán nem röhögtek rajtunk meg a hibás hangsúlyozásunkon. :) Megtehették volna. Embere válogatja, ki-ki milyen jellem. :D

Persze mi néha-néha elmosolyodtunk, amikor ők maguk vallották be, hogy az Ű, Ő hangoktól kicsit szenvednek az elején.


Az osztályunkban "elszállásolt" két cserediák közül a német lány jól megtanult magyarul, illetve egy finn diák is, jól beszélték a nyelvet -nos, sosem röhögtünk rajtuk. Néha segítettünk nekik, ha kérték. Ügyesek voltak.

Az meg egy dolog, hogy legalábbis a kínai nyelv kantoni dialektusban a "b*zi" és a "puszi" között nem tudnak különbséget tenni - így a hongkongi diák néha produkált fura dolgokat.

De nem vetettük meg érte. :)


Egyébként most pl. VB idején nagyon megkedveltem a dél-afrikaiak angol akcentusát. Tetszett.

2010. júl. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ausztraliaban megkerdik, hogy honnan jottel. Habar ez most mar egyre jobban "politikailag helytelen". 15-20 evvel ezelott meg nem nagyon tudtak hol van Magyarorszag, most mar sok a fovaros nevet is tudja. Nem vetik meg az akcentust (habar kisebb falukban meg igen), probalnak talagatni, hogy vajon milyen kiejtesed lehet. Mondod, magyar, valasz, ja, van nekem egy jo magyar ismerosom...
2010. júl. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!