Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdőnek önálló otthoni angol...

Kezdőnek önálló otthoni angol tanuláshoz melyik a legjobb angol nyelvkönyv?

Figyelt kérdés

2019. aug. 17. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Az angol épp olyan nyelv sajnos, amely kezdőknek teljesen alkalmatlan az önálló nyelvtanulásra. Nem fonetikus nyelv, sajátos ritmusa és hangképzése van, a hangzókat meg kell tanulni helyesen formálni, a szavak kiejtését precízen ki kell alakítani, s ehhez feltétlenül kell valaki, aki korrigálja a kiejtésed kívülről, magyarul egy hús-vér angoltanár, aki ért a fonetikához. Kezdőként ne is próbálkozz az önálló angoltanulással, mert ha mondjuk szótár alapján dolgozol a szavak kiejtésén, akkor könnyen rögzítesz magadban egy olyan kiejtést, amelyet mindenki megmosolyog, s egy rossz kiejtést utólag korrigálni rettentően nehéz. Legalább a középfokú szóbeli nyelvvizsga szintjéig kell tanár, vagy ki kell menni élni a nyelvterületre. Ha megvan a középfok, onnan önálló nyelvtanulással is tovább lehet fejlődni; addig egyáltalán nem tanácsos kísérletezni.
2019. aug. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Hát ez egy nagy igazság.

...volt 1969-ben, de manapság, amikor, ha az ember nem áll félre, hanyattlöki az ingyen elérhető szép angol beszéd sugara...

2019. aug. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Reakció az előző kommentre: sajnos hiába hallanak és értenek az emberek a YouTube-ról és televízióból rengeteg szép angol beszédet, a saját rossz kiejtés kialakulását ez nem akadályozza meg és nem is korrigálja. Nagyon kevés embernek van jó belső hallása. Nekem ez a saját tapasztalatom, hogy sokaknak szörnyen erős, néha már érthetetlen akcentusuk van. Még az interneten felnövő huszonéveseknek is gyakran igen rossz angol kiejtésük alakul ki, mert nem volt tanár, aki korrigálja a kiejtésüket. A kezdőknek pedig az anyanyelvi angol beszédforrások egyébként is kevés haszonnal járnak. Kell az angoltanár, aki legalább a szilárd kiejtést megalapozza interaktívan, ugyanis ezt nem lehet passzívan tanulni még audiovizuális eszközökkel sem.
2019. aug. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Mert ők erre nem fordítottak figyelmet. A Kérdező viszont már tudja, hogy erre figyelni kell. Millió ember van a világon, aki a mások beszédjének hallatán átveszi azt a beszédet. Hát, ha még ügyel is rá.


Általában: a Kérdező felvet egy problémát. A nyugati ember útjára bocsátja a legjobb tanáccsal. A magyar közli, hogy ez hülyeség. :D


Illetve, végül is jó választás volt a reakció szó használata. :D

2019. aug. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Youtubon van egy olyan csatorna ahol alaptól közép fokig el tudsz jutni szerintem hasznos én most kezdtem ott tanulni, csatorna neve könnyen gyorsan angolul, sok sikert és kitartás.
2019. aug. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%
#4-re válasz: nem hülyeség próbálkozni az önálló, tanár nélküli angoltanulással, csak általában siralmas eredménnyel jár, erre hívtam fel a figyelmet. Mindenki felvállalhatja a kockázatát annak, hogy eltölt egy rakás időt egy jó eséllyel pocsék kimenettel járó projekttel, de utólag az elvesztegetett időt már nem kapja vissza az élettől. Ettől a helyzettől szerettem volna a kérdezőt megóvni. Mindenki felvállalhatja, hogy átevez a La Manche csatornán, hogy megspórolja a komp árát, csak valószínűleg utólag megbánja, amire vállalkozott, sőt legvalószínűbb, hogy vissza kell fordulnia pár óra után, felsebzett tenyérrel, sajgó izületekkel, s végül mégis ki kell fizetnie a kompot. Drága nyelvtanárhoz járni, de a legtöbben így járnak sokkal jobban. Ezen nem éri meg spórolni. Ezt őszintén, jó szándékkal, és tapasztalataimra épülően tanácsolom.
2019. aug. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#6:

"Ezen nem éri meg spórolni. "


Ez sok esetben nem spórolás. Csak tudod vagyunk páran, akik egyszerűen nem tudunk egy tanárt rendszeresen megfizetni!

2019. aug. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!