Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Újrakezdeném németül de félek...

Újrakezdeném németül de félek tőle, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

suliban 8 évig tanultam németül és most így 30asként újrakezdeném, a nyelvet munkámban használnám.


sajnos a németet szabályosan megutáltatták velem anno a váltakozó tanárok, könyek, szóval kb "oktatástechnikai" okai voltak.

de a legdurvább hogy gyomorgörcsöm volt az órákon, nem ment a nyelvtan: durva a főnévragozás, igeragozás, erős/gyenge/vegyes melléknév ragozás.


időközben felsőfokon angolul megtanultam és kedvet kaptam másik nyelvhez. németül durván sokat értek még mindig.

A nyelvtantól még nindig rettegek (belenézve a régi nyelvtan könyvbe), viszont már elkezdett "vonzani" a német.


hogy lendüljek túl ezen hogy elkezdhessem, milyen tippeket tudnátok mondani hogy ne vessen szét az ideg az extrabonyi nyelvtantól?


a másik meg hogy hol kezdjem újra, milyen nyelvtanfolyamot tudnátok itt Pesten ajánlani?


2019. aug. 24. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ami sokat segíthet elindulni, meg a nyelvtantól való félelmedet is eltünteni, ha a duolingo-n angolt állítasz be alapnyelvnek és úgy kezdesz németet tanulni.

Az elsö jónéhány lecke eleve túl könnyü lesz (mert ott alapszavakkal kezd), de utána minden nyelvtani szabályok emlegetése nélkül halad tovább, és igen sokat segít felfrissíteni a nyelvet, a mondatszerkezeteket, meg ragozásokat, de gyakorlatil oldalról. Emellett igen szórakoztató is tud lenni, és ha minden nap 10-15 percer rászánsz, akkor ha végigcsináltad a kurzust, utána simán tudod folytatni.


A nyelvtanfolyamokat azért sem ajánlom, mert a legtöbb helyen nyelvtant magoltatnak csak, de az aktív nyelvhasználatot nem. Meg újrakezdönek sokkal nehezebb megtalálni a megfelelö szintet, ami nem túl unalmas, de nem is túl nehezen elérhetö.

Szóval próbáld meg, amit javasoltam, nekem más nyelvnél nagyok sokat segített közel azonos helyzetben. (Érettségi után sok év kihagyás, majd újrakezdés)

2019. aug. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 spectator ***** válasza:
[link] Ezt a linket szívből ajánlom!
2019. aug. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

EZ a link kezdöknek esetleg segít, de normál esetben ha elkezdesz gondolkodni, hogy melyik csoportba is lehene besorolni, akkor meg sem tudsz szólalni!

Emellett minden csoportnákl vannak kivételek, ami csak bonyolítja a dolgot.

Sokkal egyszerübb, ha a szavakat névelöve tanulja meg valaki, akkor nincs vele probléma.

2019. aug. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, hasznosak, a Duolingo t kipróbálom.

időközben kitaláltam hogy lehet névelőstül megjegyezni a főneveket. úgy hogy "egyben" memorizálom mindkettőt (nem pedig a főnévhez próbálom a névelőt megjegyezni)

pl. az autót nem úgy tanulom meg hogy das Auto, hanem "dasauto"...

2019. aug. 25. 10:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez a jó módszer a névelök megjegyzésére, márcsak azért is, mert egybetartozik a kettö!

Sok sikert!

2019. aug. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!