Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyszerűen valaki el tudná...

Egyszerűen valaki el tudná nekem magyarázni, hogy angolban mikor használunk Present Perfectet, vagy Past Perfectet?

Figyelt kérdés

Olvasgattam az interneten róluk természetesen, feladatokat is csináltam velük, amik viszonylag jók lettek, de még mindig nem tudom teljes bizonyossággal eldönteni, hogy mikor használom az egyiket, és mikor a másikat.


Elvileg a Past Perfectnek nincs hatása a jelenre, tehát olyan eseményekre használjuk amik a múltban történtek, és végbe is mentek, vagy megelőztek valamilyen eseményt, nem?


A Present Perfectet meg akkor, ha valami nemrég fejeződött be, és nincsen pontos időhatározó megadva?



2019. aug. 26. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Past Perfect: valami korábban történt, mint egy másik esemény.


I had locked the door before I went for a walk.


Illetve olyankor, amikor elbeszélés során a történet múlt időben van, és ha jelenben lenne, present perfectet használnál. Reported speechnél ugyanez a logika:

"I have never seen it before," said Mary.

>Mary said she had never seen it before.


Present Perfect: múltban történt esemény, ami kihatással van a jelenre.

Have you had breakfast? > éhes vagy most, a jelenben? Akarsz enni?


Akkor is használják, ha "hírt" jelentesz be. "My parents have bought me a car!" mondod izgatottan a barátaidnak.

2019. aug. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
10%

Azt nem értem, kedves Kérdező, hogy te nem tanulsz angolt? Olvasgattál az interneten róluk természetesen? Még mindig nem tudod teljes bizonyossággal eldönteni, hogy mikor használod? Mit sikerült olvasni, hogy ezekben, amiket leírtál, még bizonytalanságod lett?


Egyébként nem sok olyan van ,amit egyszerűen el lehet magyarázni. :) A present perfect az látványosan nem ilyen. Van, aki így kezdi, hogy: a következő négy esetben használjuk (és itt feljebb csak kettő van említve). Van, aki úgy, hogy: ezekkel a határozókkal, stb használjuk (ez meg az a támpont, ami az automatizmust segíti, de a megértés vagy ját hozzá, vagy nem)

A past perfecthez meg ugye előjött #2-nél is a reported speech fogalma, és máris nem egyszerű.

2019. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm.
2019. aug. 26. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!