Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ma elkezdtem gondolkozni...

Ma elkezdtem gondolkozni azon, hogy melyik a helyes és miért. (? ) De oda lyukadtam ki, hogy összekavarodtam.

Figyelt kérdés

Van az -a- és az -an- az angol nyelvben. Ez eléggé alap dolog emiatt most kicsit hülyének érzem magam.

Az a és az an az egy-et jelenti. De pl. Ha azt mondom pl. hogy: I will be a doctor.

Akkor magyarra fordítva azt jelentené, hogy: Egy orvos szeretnék lenni. Persze ez így furán hangzik így magyarul Orvos szeretnék lenni. A helyes.

De akkor ezek szerint az I'll be translator. A helyes?

Interneten utánna kutattam és ott úgy írták, hogy :I will be a doctor.


Összekavarodtam és most nem értem, hogy miért kell az -a-. :c

Vagy nem kell?


2019. szept. 2. 18:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Utána*
2019. szept. 2. 18:43
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a/an határozatlan névelő. Magyarban valóban az "egy" a megfelelője, de a magyar sok helyről lehagyja.

A példádban azt mondod, hogy orvos akarok lenni. Általánosságban, csak egy valamilyen orvos szeretnél lenni, nem konkrétan Dr. Mucsafalvi helyére pályázol a szomszéd rendelőben. Emiatt lesz nem meghatározott, emiatt teszi ki elé a névelőt (amit magyarban lehagysz, csak a határozott esetnél teszed ki, hogy én leszek az a doktor - I'll be THE doctor).

Szóval a lényeg annyi, hogy az angol kiemeli ezzel, hogy nem konkrét dologról beszél, míg a magyarban alap.

2019. szept. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!
2019. szept. 2. 18:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindig kell vmilyen névelő a főnevek elé az angolban, ha nincs előtte birtokos névmás.

It is a pen.

It is the pen.

It is your pen.

It is that pen.

I am a doctor.

I am your doctor.

I am the doctor (of this patient).

I am that doctor (who's working here part-time).

I am doctor értelemszerűen nem helyes.

2019. szept. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!